Yeni uçağı 58 milyon dolar

Yeni uçağı 58 milyon dolar

17 Aralık operasyonuyla ilgili hakkında takipsizlik kararı verilen işadamı Reza Zarrab, sahibi olduğu ARE Havacılık Şirketi’ne yaklaşık 58 milyon dolar değerinde Gulfstream G550 model uçak satın aldı. İş ve eğlence dünyasının birçok ünlü ismi de son yıllarda Gulfstream marka jet aldı.

Haberin Devamı

Yeni uçağı 58 milyon dolar
Uçağın fotoğrafları Zarrab’ın sahibi olduğu Royal Holding’in Facebook hesabından paylaşıldı. ARE Havacılık’a ait TC-RZA kuyruk tescilli Challenger 300 tipi bir uçak daha bulunuyor. ARE Havacılık’ın internet sitesinde ise şu mesaj yayınlandı:

HEDEF 2015’TE 3’ÜNCÜSÜ

“Kusursuz hizmet mottosuyla yola çıkan ARE Havacılık, arzuladığı hizmet kalitesine ulaşabilmek için gerekli altyapı yatırımlarını ara vermeden sürdürmektedir. Filosuna kattığı ilk uçağı olan Bombardier Challenger 300 ile hizmet veren ARE Havacılık, 2015 yılı sonuna kadar uçak sayısını 3’e çıkarmayı planlamaktadır.”

Yeni uçağı 58 milyon dolar

İŞTE GULFSTREAM SAHİBİ ÜNLÜLER
Gulfstream, birçok ünlü işadamı ve aktör tarafından tercih edilen bir marka. Son yıllarda ise Reza Zarrab'ın şirketi için satın aldığı Gulfstream G550 model uçağı alan iki ünlü isim dikkat çekiyor. Biri ABD'li medya patronu Rupert Murdoch.

Murdoch geniş kişisel jet filosuna sahip bir işadamı olarak tanınıyor. Filosunda Zarrab'ın da satın aldığı Gulfstream 550 de bulunuyor.

İkinci ünlü sima ise Yüzüklerin Efendisi serisi ve son olarak Hobbit filmleriyle ünlenen Oscarlı yönetmen Peter Jackson 2010 yılında Gulfstream G550 uçağı satın almıştı. Özellikle memleketi Yeni Zelanda ve ABD arasında mekik dokuyan Jackson o dönemde Magellan Jets şirketinin blogunda yer alan habere göre Gulfstream G550 için 68 milyon dolar vermişti.

Son yıllarda başka birçok iş insanı ve ünlü kişilerin Gulfstream'in başka modellerini de tercih etti.

Örneğin aktör Jim Carrey 59 milyon dolar değerindeki Gulfstream V jetinin sahibi. Aynı zamanda pilotluk lisansı da olan aktör Tom Cruise'un 7 yaşındaki kızı Suri Cruise için Gulfstream 4 uçağı aldığı haberleri çıkmıştı.

NBA takımlarından Dallas Mavericks'in sahibi ünlü işadamı Mark Cuban da 1999'da Gulfstream jet uçağını internet üstünden alarak en büyük internetten alışveriş rekorunu kırmıştı.

Oracle'ın kurucusu ve eski CEO'su Larry Ellison da Gulfstream'i tercih edenlerden.

Yine milyarder işadamlarından Dell'in kurucusu Michael Dell Gulfstream V jetine sahip.

TC-RZA’YI ÖDEYEMEMİŞTİ

17 Aralık operasyonunun ardından Reza Zarrab’ın mal varlığına da tedbir kararı konulmuştu. Kararla, Reza Zarrab’ın sahibi olduğu bilinen TC-RZA kuyruk tescilli Challenger 300 tipi uçağın Halk Bankası’ndan leasing yöntemiyle alındığı ortaya çıkmıştı. Reza Zarrab operasyonda tutuklanınca uçağın taksitleri ödenemedi. Uçağın bankaya devri gündeme geldi. Ancak Reza Zarrab cezaevinden çıkınca birikmiş taksitleri ödedi ve uçağı geri aldı.

REZA FINDIKLI’YA, O BEŞİKTAŞ’A

Haberin Devamı

Zarrab geçen hafta Royal Holding, Royal Denizcilik, Royal Binicilik, ARE Havacılık ve Safir Altın şirketlerini Fındıklı, Meclisi Mebusan Caddesi, 67 numaradaki binada birleştirdi. Binanın dış kısmına şirketlerin herhangi bir tabelası konulmadı. Şirketin danışma bölümünde ise Royal Holding tabelası yer aldı. Zarrab’ın şirketlerini Fındıklı’ya taşımasından bir hafta önce İran’da tutuklu bulunan Babek Zencani’nin de şirketini Beşiktaş’a taşıdığı ortaya çıktı. Zencani’nin İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde bulunan şirketi, Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki bir iş merkezine taşındı. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre 6 milyon TL sermayeli Kont Group ve Kozmetik Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi’nin taşınma kararı 22 Aralık tarihli gazeteye yansıdı.

Haberle ilgili daha fazlası: