GeriEkonomi Yanardağ patladı, 3 bin 800 turist misafir edildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yanardağ patladı, 3 bin 800 turist misafir edildi

GÜNEY Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz, İzlanda'da yanardağ patlaması nedeniyle uçuşların iptal edilmesi sonucu Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde tatillerini tamamlayan 3 bin 800 İngiliz turisti bir günlüğüne ücretsiz olarak otellerde misafir ettiklerini belirtti.

İzlanda’daki yanardağda meydana gelen ikinci patlamanın ardından ortaya çıkan kül bulutunun görüş mesafesini engellemesi nedeniyle İzlanda, İngiltere, Norveç ve İsveç hava sahası uçak seferlerine kapatıldı. Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde tatillerini tamamlayıp dönüş hazırlığındaki turistlerin Türkiye'de 1 gün daha kalmak zorunda kaldığını belirten Güney Ege Turistik Otelciler Birliği (GETOB) Başkanı İlhan Açıkgöz, “Gidiş geliş tüm seferlerin iptal olması nedeniyle Marmaris'te tatillerini tamamlayıp ülkelerine dönme hazırlığındaki 3 bin 800 turist Marmaris'te kalmak zorunda kaldı. Bizde turistleri bir günlüğüne ücretsiz konaklatmak için otelcilerimizle görüştük. Görüşmelerimiz olumlu sonuçladı. Marmaris'te bulunan İngiliz turistler bir gün misafirimiz olacak. Sürekli olarak Norveç, İngiltere ve İsveç'te bulunan tur operatörü sahipleriyle telefonla görüşüyoruz. Yarın saat 17.00 sıralarında uçak seferlerinin tekrar başlayacağı bilgisine ulaştık. Bu doğal olaydan dolayı da Marmaris, İngiltere'den gelecek 2 bin turisti de kaybetti” dedi.

Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı İsmail Özbozdağ ise, “Turizm de zaman kaybı ekonomik kayıplara neden olmaktadır. Kaybedilen zamanın telafisi ekonomik olarak etkiledi. Marmaris, uçakla İngiltere'den gelecek olan 2 bin İngiliz turisti kaybetti. Umarım kısa sürede uçak seferleri başlar ve rahat nefes alırız” dedi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False