GeriEkonomi Wolfensohn: "Türkiye ekonomisi daha iyi duruma gelecek"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Wolfensohn: "Türkiye ekonomisi daha iyi duruma gelecek"

Abone Olgoogle-news


Dünya Bankası Başkanı James Wolfensohn, Türkiye ekonomisinin geçen yılki krizden çıkmaya başladığını belirterek, "Türkiye ekonomisi daha iyi duruma gelecek" dedi.

Wolfensohn, Dünya Ekonomik Forumu toplantıları çerçevesinde geldiği İsviçre'nin Davos kasabasında Türkiye ekonomisini değerlendirdi. Ekonomik istikrarı sağlamak için mali sektör başta olmak üzere yapısal reformların devam ettirilmesinin önemine değinen Wolfensohn, bu yapısal reformları desteklemek için Türkiye'ye gerekli yardımı yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini kaydetti.

Başbakan Bülent Ecevit'in bu yıl Davos'a gelip gelmediğini de soran Wolfensohn, koalisyon hükümetinin başarılı çalışmalar yaptığını ifade ederken, geçen yılki Türkiye ziyaretinden çok memnun kaldığını da sözlerine ekledi.

Wolfensohn, Mayıs ayında Türkiye'de

Wolfensohn, bu arada Türkiye'ye daha çok yabancı sermaye çekmek için Mayıs ayında Türkiye'de düzenlenecek uluslararası bir konferansa da katılacak.

Mayıs ayındaki bu konferansın organizasyonunu ise yine Dünya Bankası'na bağlı bir kurum olan Uluslararası Finans Kurumu (IFC) gerçekleştirecek.

Geçen yıl, üç günlük bir resmi ziyaret için Türkiye'ye gelen Dünya Bankası Başkanı James Wolfensohn, İstanbul ve Ankara'nın ardından Malatya'yı da ziyaret etmişti.

Dünya Bankası, geçen yıl, Türkiye için, 3 yıllık dönemi kapsayan, Ülke Yardım Stratejisi'ni (CAS) onaylamış ve yapısal reformların gerçekleşmesi halinde sağlanacak toplam kredinin 5 milyar dolar olacağını açıklamıştı. (aa)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle