VİOP düşüşle açıldı

VİOP düşüşle açıldı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ağustos vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne düşüşle başlamasının ardından yaklaşık yüzde 0,4 azalışla 1.311,00 seviyesinde dengelendi.

Haberin Devamı

Ağustos vadeli endeks kontratı, açılışta en düşük 1.309,25 puanı görmesinin ardından önceki kapanışın 5,25 puan altında, 1.311,00 seviyesinden işlem görüyor.
Dün düşüş eğiliminde hareket eden endeks kontratı, normal seansı 1.316,25 puandan tamamlamasının ardından akşam seansında yatay seyretti.

Analistler, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) açıklayacağı 2020'nin üçüncü Enflasyon Raporu, TCMB Para Politikası Kurulu toplantı özeti ve dış ticaret istatistikleri, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın söylemlerinin takip edileceğini bildirdi.

Fed'in faizlerde değişiklik yapmasının beklenmediğini, karar metni ve Powell'ın vereceği ipuçlarının piyasalar için önemli olacağını aktaran analistler, teknik açıdan endeks kontratında 1.300 seviyesinin destek, 1.340'ın direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Haberle ilgili daha fazlası: