GeriEkonomi Ünlü baklavacı Faruk Güllüoğlu'nda gece yarısı tabela 'operasyonu'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü baklavacı Faruk Güllüoğlu'nda gece yarısı tabela 'operasyonu'

Ünlü baklavacı Faruk Güllüoğlu'nda gece yarısı tabela 'operasyonu'

İKİ hafta kadar önce, baklava sektörünün önemli markalarından Faruk Güllüoğlu ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı ortaya çıktı. Faruk Güllüoğlu’nun merkez şubesi olarak bilinen Şirinevler’deki 5 katlı binada bir gece yarısı ‘tabela’ değişikliği yapıldı. Faruk Güllüoğlu tabelaları gitti, yerine 'Hasan Gültekin' ismi geldi. Değişikliğin altında ise, franchise sözleşmesi olan firma ile yaşanan ‘kriz’in yer aldığı öğrenildi.

Türkiye’de 70, yurtdışında da üç şubesi bulunan Faruk Güllüoğlu, baklava sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

Ünlü baklavacı Faruk Güllüoğlunda gece yarısı tabela operasyonu

‘KENDİSİ ÜRETİP SATTI’ İDDİASI
Faruk Güllüoğlu’nun en çok bilinen şubesi ise, yıllardır müşterilerine hizmet verdiği Şirinevler’deki 5 katlı bina. Hurriyet.com.tr’nin edindiği bilgilere göre, bayramdan birkaç gün önce Faruk Güllüoğlu ile franchise sözleşmesi bulunan Lezzet Mağazacılık arasında yaşanan sorun doruk noktaya çıktı. Şirinevler’deki şube ile birlikte 13 şube Lezzet Mağazacılık A.Ş’ye ait, ancak Faruk Güllüoğlu’nun franchise şubesi olarak hizmet veriyordu. Ancak iddiaya göre, bu şubelerde Faruk Güllüoğlu’nun ürettiği ürünlerin dışında ürün üretilerek tezgaha konuldu.

Ünlü baklavacı Faruk Güllüoğlunda gece yarısı tabela operasyonu

TABELA GECEYARISI DEĞİŞTİ

Taraflar arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmadı. Noter yolu ile gönderilen ihtarname sonrası 28 Haziran’da Faruk Güllüoğlu, Lezzet Mağazacılık ile olan franchise sözleşmesini iptal etti. Sözleşmenin iptali sonrası sıra, tabelaların değiştirilmesine geldi. Edinilen bilgilere göre, ilk tabela değişikliği Şirinevler’deki şubede oldu. Bir gün önce Faruk Güllüoğlu olarak yer alan tabela kaldırıldı yerine ‘Hasan Gültekin Gerçek Gaziantep Baklavası’ tabelası konuldu.

Ünlü baklavacı Faruk Güllüoğlunda gece yarısı tabela operasyonu

DAVALIK OLDULAR

Tabela değişikliklerinin, diğer 12 franchise şubede de yapılacağı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, taraflar yaşanan sorun nedeni ile davalık da oldu. Söz konusu davanın geçtiğimiz günlerde açıldığı öğrenildi.
dgokce@hurriyet.com.tr

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False