Universal Channel Türkiye'de

Universal Channel Türkiyede

NBC Universal'in global kanal birimi Universal Networks International'in Orta ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Colin Mcleod, Unıversal Channel'in, Türkiye'deki yayın hayatına yarın, saat 20.00'de başlayacağını bildirdi.

Haberin Devamı

Kanalın Türkiye'de yayına gireceğini duyurmak amacıyla The Marmara Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Mcleod, “büyük Hollywood prodüksiyonlarının, dünyaca ünlü starların ve mükemmel eğlence”nin, kendilerinin genlerinde olduğunu ifade etti.

Unıversal Channel'da “30 Rock”, “House”, “Law&Order”, “The Office”, “Flipping Out” ve “Monk” gibi dizilere ev sahipliği yaptıklarını dile getiren Mcleod, “Bu tür ödüllü diziler ve büyük yapımlı filmler, Universal Channel'ın kanallarımız içinde bölgedeki en hızlı büyüyen marka olmasını sağlıyor” dedi.
Universal Networks International'ın Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Latin Amerika ve Asya'da 130 ülkede 150 milyondan fazla izleyiciye hizmet verdiğini anlatan Mcleod, Universal Channel'in haricinde dört ana kanallarının daha olduğunu belirterek, bu kanalların; bilimkurgu içerikli yayın yapan “Syfy Universal”, kadınlar için eğlence programları yapan “Diva Universal”, film kanalı “Studio Universal”, gerilim içerikli yayınlar yapan “13th Street Universal” olduğunu kaydetti.
Universal Channel'ın Türkiye kanalının hayata geçmesinin, 2007 yılının nisan ayında NBC Universal Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Zucker ve NBC Universal Uluslararası Başkanı Peter Smith tarafından açıklanan “öncelikli pazarlara doğru genişleme” politikası kapsamında büyük bir adımı teşkil ettiğini hatırlatan Mcleod, Universal Channel'ın 18 aylık bir çalışma sonunda Türkiye'de yayın hayatına başlayacağını söyledi.

Universal Networks International'in, geçtiğimiz 18 ay boyunca İngiltere, Fransa, Portekiz, Balkanlar, Rusya, Romanya, Polonya, Japonya ve Hong Kong'da da yayın hayatına başladığını anımsatan Mcleod, “Bugün de Türkiye'de olmaktan mutluyuz. Orta ve Doğu Avrupa, büyüme stratejimizin merkezini oluşturuyor. Türkiye keskin rekabetin olduğu bir pazar ve Universal Channel'la bu pazara bir dinamizm getireceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.
Colin Mcleod, Universal Channel'ın ardından diğer kanallarını da Türkiye'ye getirmek istediklerini belirterek, özellikle “Syfy Universal” için bir talep olduğunu ve ilk olarak bu kanalı getirmek istediklerini ifade etti.

Haberin Devamı

Türkiye'nin genç bir nüfusa sahip olmasını, kendileri için bir avantaj olarak değerlendiren Mcleod, D-Smart'la uzun süredir çalıştıklarını ve Universal Channel'ın da yarın saat 20.00'de D-Smart'ta yayına gireceğini sözlerine ekledi.

“KALİTELİ HİZMET VERMEKTEN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK”

Universal Networks International EMEA Bölgesi Ticaret ve Ağ Gelişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Laurent Dumeau da, 2007 yılından bu yana yürüttüğü “genişleme politikası” kapsamında Türkiye'de de kanal açmaya karar verdiklerini bildirdi.

Haberin Devamı

Dumeau, 2007 yılında 14 kanala sahipken, bu sayıyı 2009 yılında dünya genelinde 70'e çıkardıklarını ve hedeflerinin 100 kanala ulaşmak olduğunu belirterek, 2007 yılında Sparrowhawk'ın satın alınmasıyla başlayan yayılma programının, farklı ülkelerde giderek artan kanal sayısına ulaşılmasıyla devam ettiğini söyledi.
Universal Channel'ın, ücretli bir kanal olduğunu ve yalnızca abonelerinin izleyebileceğine dikkati çeken Dumeau, şunları kaydetti:

“Birçok ücretsiz kanal var. Hatta artık internette bile çok sayıda ücretsiz içerikler var. Bunun için abone sayımızı artırmak ve kaliteli hizmet vermekten başka şansımız yok. Kaliteden ödün vermiyoruz ve liderler arasında premium kanal olmak istiyoruz. Hantal bir yapıda kalmak değil, global düşünüp yerel hareket eden, hızlı bir yapıya sahip olmak istiyoruz. Serbest içerikle rekabet edebilmek için kaliteden ödün vermememiz gerektiğini biliyoruz.”

Haberin Devamı

Dumeau, 55 bin saatten fazla dizilerinin ve 9 bin saatten fazla da filmlerinin olduğunu vurgulayarak, Türkiye'deki izleyicilerine daima kaliteli içerikler sunmayı istediklerini ifade etti.
(RDE-FAN-TLN)
13:06 16/12/09
"

Haberle ilgili daha fazlası: