TÜSİAD Başkanlar Konseyi buluştu 40’ıncı yıl için amblemi aradı

TÜSİAD Başkanlar Konseyi buluştu 40’ıncı yıl için amblemi aradı

TÜSİAD’ın önemli kararlarında etkinliği ile bilinen Başkanlar Konseyi dün Koç Holding’de gerçekleşen toplantısında amblemine 40’ıncı yıl ifadesi yerleştirmeyi konuştu. Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Haberin Devamı

TÜRK Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin  (TÜSİAD), eski başkanları ile Yüksek İstişare Konseyi (YİK) üyelerinden oluşan  ve kurumun kritik kararlarında etkinliği ile bilinen Başkanlar Konseyi dün Koç Holding’in İstanbul Nakkaştepe’deki holding binasında dün toplandı.  TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in son 2 aydır gerçekleştirilen faaliyetleri detaylı olarak anlattığı toplantıda, beklendiği gibi TÜSİAD’ın isminde bir değişiklik yapılması konusu yerine amblemde yapılacak değişiklikle, TÜSİAD’ın bu hafta yapılacak  G-20 toplantılarındaki temsil görevi oldu.
Daha çok güncel konuların ele alındığı öğrenilen toplantıda, isim konusunun gündeme gelmediği öğrenildi. Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın başkan oluşuyla gündeme gelen, TÜSİAD’ın açılımındaki “işadamları” ifadesi yerine “iş insanları” ifadesinin kullanılması Ümit Boyner’in başkanlığının ardından yeniden konuşulmaya başlarken, başkanlar bu konuya ilişkin görüş bildirmediği. Edinilen bilgiye göre, ismi değil ama amblemi konuşan başkanlar, 2011 yılında 40’ıncı yılını kutlamaya hazırlanan TÜSİAD’ın bu konuda yaptığı hazırlıklar geniş bir şekilde masaya yatırdı. TÜSİAD’ın amblemine 40’ıncı yıl ifadesinin nasıl yerleştirileceği konusu ele alındığı toplantıda, halen üzerinde çalışılan grafiklerin ocak ayındaki genel kurul öncesinde yapılacak Başkanlar Konseyi toplantısında görülmesi kararlaştırıldı.
Yeni anayasa konuşuldu
Hemen hemen her iki ayda bir  Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler, ülke gündemi ve TÜSİAD’ın faaliyetlerini görüşmek üzere toplanan Başkanlar Konseyi toplantısına geleneklere uygun olarak YİK Başkanı Mustafa Koç başkanlık etti.  Ümit Boyner toplantı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi: “Gerçekleşen Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda gündemde yer alan  ekonomik ve siyasi gelişmeler, yeni anayasa ve TÜSİAD’ın 40. yıl programı  değerlendirildi. Tüm bu konular ile  birlikte bu hafta içinde gerçekleşecek G20 zirvesinde Türk özel sektörünü temsil  edecek TÜSİAD’ın toplantı kapsamında ele alacağı konular ve küresel ekonominin  konumu masaya yatırıldı.”

G-20 Zirvesi önemli TÜSİAD bu fırsatı iyi değerlendirmeli

Haberin Devamı

BAŞKANLAR Konseyi’nin bir diğer önemli gündemi maddesini de TÜSİAD’ın uluslararası faaliyetleri oluşturdu. Bu hafta Seul’e gidecek olan TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Başkanlar Konseyi’ne sürdürülen çalışmaları anlattı. Boyner’in, TÜSİAD’ın,   G-20 zirvesinin İş Zirvesi kurumu olan B20’nin (Business 20) , 11-12 Kasım 2010 tarihlerinde gerçekleştireceği toplantılara Türk iş dünyası adına katılacağını ve hangi mesajların verileceğini anlatmasının ardından söz alan başkanlar konu ile ilgili görüşlerini dile getirdiler. TÜSİAD’ın uluslararası platformlarda etkinliğini sürdürmesi yönünde görüş bildiren başkanlar konseyinden çıkan ortak mesaj, “G20 Zirvesi Türkiye’nin ve TÜSİAD’ın  kendisini anlatması için iyi bir fırsat olabilir, bu iyi değerlen-dirilmeli” yönünde oldu.

Haberin Devamı

Cem Boyner de katıldı

TÜSİAD’ın eski başkanları arasında yer alması nedeni ile Başkanlar Konseyi üyesi olan Cem Boyner geçen yılki toplantıya eşi Ümit Boyner’in de adının adaylar arasında geçmesi nedeni ile  katılmamıştı. Dünkü Başkanlar konseyi toplantısına Cem Boyner de katıldı.

Haberle ilgili daha fazlası: