GeriEkonomi Türkiye şovu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye şovu

Türkiye şovu

Evim Türkiye Fuarı, Almanya Düsseldorf’ta dün kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara Türk gayrimenkul firmaları çıkarma yaptı. 15 şehirden yüzlerce proje gurbetçilerle buluştu. Memlekete yatırım planlayan gurbetçiler fuara yoğun ilgi gösterdi.

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliğiyle Almanya’nın Düsseldorf kentinde gerçekleşen ‘Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’ dün kapılarını açtı. 3 gün sürecek fuara Türk firmaları adeta çıkarma yaptı. 4 bin 900 metrekarelik alanda 76 firma yüzlerce gayrimenkul projesini görücüye çıkardı. Messe Düsseldorf Fuar Alanı’nda gerçekleşen Evim Türkiye ilk günden yoğun ilgi gördü. Türkiye’ye yatırım planlayan gurbetçiler 15 şehirdeki farklı projeleri tek çatı altında inceleme fırsatı buldu. Lineadecor stratejik ortaklığı, Türk Hava Yolları (THY) resmi ulaşım sponsorluğunda, gerçekleşen fuarda farklı gelir grubuna hitap eden seçeneklerin yer alması da dikkat çekti.

GÖNÜL RAHATLIĞIYLA YATIRIM

Gayrimenkul sektörünün tanıtımı için fuarların büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, bakanlık olarak Evim Türkiye Fuarı’na destek verdiklerini dile getirdi. Bakanlık ve iştirakleri ile fuara katıldıklarını belirten Varank, “Ülkemizin gayrimenkul sektöründen 76 markamız bugün projeleriyle burada. Bunlar arasında 8 firmamız; Emlak Konut’un çatısı altında tanıtımlarını gerçekleştirecekler. Proje geliştirdiğimiz firmalarımızla beraber katıldığımız bu organizasyonda; birçok farklı şehirden farklı gelir gruplarına hitap eden 12 projemizin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bakanlığımıza bağlı TOKİ de; fuarda destekleyici katılımcı olarak yer alıyor” dedi.

Türkiye şovu

10 BİN ZİYARETÇİ

Evim Türkiye’nin Avrupa’da yaşayan vatandaşların gönül rahatlığıyla yatırımlarını gerçekleştirebilecekleri bir platform olduğunu ifade eden Varank, ayrıca bu fuarın Türkiye’nin yatırım için güvenli ve değerli bir pazar olduğunun da açık bir göstergesi olduğunu söyledi. Varank, “Fuarda; Türkiye’den emlak alma sürecindeki prosedürler, kolaylıklar, kredi imkânları ve başta Emlak Konut olmak üzere diğer markaların projeleri anlatılıyor, tanıtılıyor. Almanya’da yaşayan kardeşlerimizin, gayrimenkul satışıyla ilgili sorularına cevap verilecek bir fuar. Ayrıca 3 günde 10 bin ziyaretçi bekleniyor. Umarım bu beklentinin çok daha üstüne çıkar” diye konuştu. Türkiye’de yatırım yapma avantajlarının dünya kamuoyuna anlatılmasının Türkiye’nin menfaatine olduğuna vurgu yapan Varank, “Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, Evim Türkiye fikrinin ortaya çıkmasından bu yana desteğimizi gösteriyoruz. Almanya Düsseldorf’da yapılacak bu tanıtım da başta gayrimenkul sektörü olmak üzere tüm sektörlerimize olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Bu vesileyle bir kere daha Evim Türkiye Fuarı’nı düzenleyenlere ve fikir aşamasından bugüne kadar emeği geçen tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

12 ÜLKEYE TEMSİLCİLİK

12 ülkeye tapu ve kadastro temsilcilikleri de açacaklarını hatırlatan Fatma Varank, “Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ve yabancı ülke vatandaşları ülkemizden gayrimenkul alacakları zaman Tapu Müdürlüklerine giderek oradan işlemlerini yapabilecekler. Tapu ve Kadastro temsilciliklerimizi Almanya, İngiltere, Yunanistan, Avusturya, Hollanda, Danimarka, Norveç, Rusya, Belçika, Katar ve Türki Cumhuriyetler’den 2 ülkede kurmayı planlıyoruz. Tapu ve kadastro temsilciliklerimizin yanı sıra, yine çevre ve şehircilik müşavirliklerimizi de birçok ülkede oluşturacağız” dedi. 

Türkiye şovu

YENİ DÜZENLEME İLE BÜROKRASİ AZALDI

İÇİŞLERİ Bakanlığı Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil ise, Türkiye ve Almanya arasında büyük bir iş ve gönül birliği olduğuna vurgu yaparken, bu fuarın ise yeni yatırımlar anlamında önemli bir köprü olacağını dile getirdi. Erdil, “Yeni düzenlemeler ile alım satımdaki bürokratik işlemlerin de sadeleştirilmesi sağlandı. Bu anlamda Türkiye’ye yatırım ve konut alımında uygulanan vatandaşlık sistemi de ilgi çekiyor.”

FIRSATI KAÇIRMAYIN

TÜRKİYE’deki gayrimenkul projelerini tanıtmak ve fırsatlarını anlatmak için Evim Türkiye Fuarı’nın herkes için önemli bir fırsat olduğunu anlatan Türkiye Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın büyük bir heyetle fuara katılmasının hükümetin, ekonomiye büyük katkı sunan inşaat sektörüne yaptığı desteği de gösterdiğini söyledi. Aydın, “Türkiye’de sağlam ve modern gayrimenkuller isteyen vatandaşlarımıza bu fırsatlardan yararlanmaları çağrısını tekrarlıyoruz. Türkiye’de gayrimenkul geleceğe yönelik karlı bir yatırım olacaktır” dedi.

Türkiye şovu

EVİM TÜRKİYE’YE KATILAN FİRMALAR

Bireysel standlarıyla katılan firmalar Fimar Holding, Demir İnşaat, Taşyakan, Grup Avenir, Avrupa Konutları, Torkam, Erkanlı Grup, Metal Yapı Konut, Yalova İmes, Lens İstanbul, Çukurova Gayrimenkul, Tona Yapı, Temel İnşaat, Diela Grup, Piyalepaşa İstanbul, Ege Yapı, Argos Life Ada, Mesa Mesken, Biberci İnşaat, Fenix Yapı, Sahinler Holding, Iconova Vakıf GYO, Suryapı Vizyon A.Ş, İzka, Kalyon İnşaat, Planet Marketing, Ataseven İnşaat, Seba İnşaat, VK Karaaslan, Helis Yapı
Sumka İnşaat, KT Bank, Türkerler İnşaat, Maya International, Dap Yapı, Kuyaş Gayrimenkul, Yeşil Vadi Arsa Ofisi Turyap Franchasing Emlak, Saranta Yapı, İş Bankası ve İhlas Yapı.

Emlak Konut GYO standında katılanlar

Yenitepe İzmir, Pasifik-Çiftay Ortaklığı, Tahincioğlu, Yılmaz İnşaat, Özak GYO, Teknik Yapı-Halk GYO Karat 34.

İTO standında katılan firmalar

Aletha Gayrimenkul, Asaf 3.stanbul, Akkuş Gayrimenkul, Myra Park Friends, Çavuşoğlu Yemenler Yapı, Demirland İnşaat, Fuzul Yapı, Otostat, Hasanoğlu Şirketler Grubu, Keleş İnşaat, Kar Yapı, SİNPAŞ, İnsay Yapı, Beyaz İnşaat, Siltaş Yapı, DKY Metropolist Yapı ve Gayrimenkul,
Coldwell Banker, Nef.

Dernekler

GYODER, KONUTDER, İNDER, ATİAD, MÜSİAD. 

Türkiye şovu

İNŞAAT EKONOMİNİN BEL KEMİĞİ

DEMİRÖREN Medya Grubu CEO’su ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, Türkiye’nin hızla büyüdüğünü, kalkındığını ve bu kalkınmanın bel kemiğinin inşaat sektörü olduğunu dile getirdi. Türkiye’de adeta bir kentleşme devrimi yaşandığına dikkat çeken Soysal, “Bundan 15-20 yıl öncesine kadar sadece üç şehrin tekelinde olan nitelikli kentleşme kavramı artık tüm Türkiye’ye sirayet etmiş durumda. Bugün Trabzon’dan Balıkesir’e, Gaziantep’ten Kayseri’ye Türkiye’nin her köşesi gerek çağdaş kentleşme, gerekse yatırım değeri anlamında büyükşehirlerle yarışır hale geldi. Almanya’ya çalışmak üzere gelen vatandaşlarımızın topraklarından ayrılırken geride bıraktıkları şehirler ile bugünkü şehirler çok farklı” dedi.

8 ÜLKE HEDEFİ VAR

Almanya’daki vatandaşlara seslenen Soysal, Türkiye’nin global gayrimenkul arenasında yatırım yapılabilir ülkelerden biri haline geldiğini ifade etti. Soysal, “Elbette başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yoğun çalışmaları ve inşaat sektörünün gayretleriyle uluslararası alanda yakaladığımız bu başarı kazanılmıştır. Bu başarıdan aldığımız cesaretle Demirören Medya olarak biz de kolları sıvadık” diye konuştu. Evim Türkiye Fuarı’nın ülke sınırları dışında gerçekleştirilmiş en kapsamlı ve en yüksek katılımlı fuar olduğunu belirten Soysal, şöyle konuştu: “Fuarlar ticari anlaşmaların gerçekleştiği ortamlardır ancak bu fuarın hepimiz için milli bir anlamı da var. Türkiye’yi, şehirlerimizi, yüzlerce projeyi sadece burada yaşayan vatandaşlarımıza tanıtmakla kalmadık, Türkiye’den emlak sahibi olmak isteyen yabancılarda da merak uyandırdık. Fuarın güzel anlaşmalara vesile olmasını dilerim. Ayrıca amacımızın, fuarın Avrupa’nın 8 kentinde daha vatandaşlarımız ile buluşturmak olduğunu ifade etmek isterim.” 

Türkiye şovu

EN KÂRLI YATIRIM BABA OCAĞINA

ALMANYA’nın Düsseldorf kentinde dün başlayan ve 10 Şubat Pazar akşamına kadar açık olacak Evim Türkiye’ye İstanbul Ticaret Odası (İTO) öncülüğünde 18 firma katılarak, yeni projelerini Avrupa’daki Türklere tanıttı. 428 bin şirketin üye olduğu İstanbul Ticaret Odası (İTO) da Messe Düsseldorf Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen Evim Türkiye’ye 400 metrekarelik standıyla katılıyor. Fuarın açılışında konuşan İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “Avrupa’da yaşayan gurbetçi Türkler, en kârlı yatırımlarını bu yıl ana vatanlarında baba ocağına yapacaklar. Üç gün boyunca Düsseldorf’a gelen gurbetçi vatandaşlarımız, cazip gayrimenkul projelerini inceleyip ‘Evim Türkiye’de, en güzel yatırımım memleketimde’ diyecekler. Fuar Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımı yaparak, yatırımcı Türk vatandaşı olmak isteyenler için de önemli bir fırsat” dedi. Avdagiç, Evim Türkiye Fuarı’nın yapıldığı Düsseldorf’un Almanya’nın Hollanda, Belçika ve Fransa sınırına yakın konumda bulunduğuna dikkati çekti. Avdagiç, “Sadece Almanya’daki Türkler değil, Avrupa’nın dört bir yanından gurbetçiler, İstanbul ve Türkiye’deki cazip projeleri görmek için buraya geliyor. Almanya’da yaşayan Türkler, ülkelerine her yıl 800 milyon Euro’nun üzerinde para gönderiyor. Almanya’daki gurbetçiler nüfus olarak da ekonomik olarak da bir güç” diye konuştu.

MARKA OLACAK

İTO’nun 1960’lı yıllardan itibaren Türk firmalarını uluslararası fuarlara taşıdığını belirten Avdagiç, “Emlak, gayrimenkul, inşaat ve yatırım alanında dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlenen önemli ve prestijli fuarlara firmalarımızın katılımlarını sağlıyoruz. Bu, bizim inşaat ve gayrimenkul sektörlerine verdiğimiz önemin göstergesidir. İstanbul’un ve Türkiye’nin güvenilir ve yatırım yapılır niteliklerini uluslararası alanda vurgulamayı önemli bir misyon olarak görüyoruz. Daha fazla ticaret için daha fazla sayıda ülkeye, daha çok Türk şirketi ile gidiyoruz. Her yıl Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM Fuarı’na, Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Proestate Fuarı’na ve Dubai’deki Cityscape Fuarı’na İTO olarak katılıyoruz. İnanıyorum ki, ilki düzenlenen Evim Türkiye Fuarı da bu fuarlar gibi kendi alanında marka haline gelecektir” dedi.

YOĞUN KATILIM

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, Türk Hava Yolları resmi ulaşım sponsorluğunda hayata geçirilen Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı Almanya'nın Düsseldorf kentinde ikinci gününde de yoğun katılıma sahne oldu.

KUYRUK OLDU

Fuarın ikinci gününde kapıda kuyruk olması dikkat çekti. Hem Almanya’nın diğer şehirlerinden hem de Avrupa’nın birçok ülkesinden fuara gelen gurbetçiler projeleri tek yek inceledi. Kimi ziyaretçiler fuar alanında ön satış sözleşmesi de imzaladı.

100’DEN FAZLA PROJE

Messe Düsseldorf'ta 4 bin 900 metrekare alanda 10 Şubat pazar günü akşamına kadar gezilebilecek fuar, Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul firmasının 100'ün üzerindeki projesini görücüye çıkarıyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False