GeriEkonomi Türk şirketten Almanya’da 5 bin metrekarelik depo
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk şirketten Almanya’da 5 bin metrekarelik depo

Türk şirketten Almanya’da 5 bin metrekarelik depo

Sertrans Logistics, yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda Almanya’da 5 bin metrekarelik bir depo açtı. Yurt dışına açılmak isteyen Türk markaların lojistik operasyonlarını bu depo üzerinden yönetecek olan Sertrans Logistics, yeni deposuyla özellikle Almanya ve çevre ülkelerde pazar payını hızla artırmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl Almanya ofisinin açılışını yapan Sertrans Logistics, şimdi de yaklaşık 2,5 milyon avro yatırım yaparak Almanya'da 5 bin metrekarelik bir depo açtı. Türkiye’deki e-ihracatın büyüme sürecine destek olması hedeflenen deponun kapasitesinin kısa süre içinde 10 bin metrekareye çıkartılması hedefleniyor.

Almanya deposunun yurt dışına açılmak isteyen Türk markaları için önemli bir imkân sunduğunu söyleyen Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Keleş, “Almanya deposu uluslararası nakliyede bir hub olacağı gibi, aynı zamanda e-com ve e-ihracat alanında da hizmet vereceğimiz bir merkez olacak. Almanya’nın yanı sıra Avrupa'da yakın bir zamanda ikinci depomuzu da açacağız. Yurt dışında açacağımız her bir depo özellikle yurt dışına açılmak isteyen Türk markaları için büyük imkân sunacak.  Zira artık onların ihtiyaçlarını daha yakından bilen ve bunlara yönelik çözümleri hızlı bir şekilde ortaya koyacak bir muhatapları olacak. Türk markalarının yurt dışında büyümelerine destek vereceğiz. Bu sektörde hizmet veren her şirket birer dış ticaret elçisi gibi çalışmak durumunda. Sertrans olarak biz de bu anlayışla yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“YURT DIŞINDA YERELLEŞMEYE KARARLIYIZ”

Sertrans’ın; İspanya, Portekiz ve Fransa başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde varlığını yaklaşık 30 yıldır sürdüren bir marka olduğuna dikkat çeken Nilgün Keleş, “Ticaret hayatında tarihin en büyük değişimi yaşanıyor. Sertrans olarak adımlarımızı bu yeni ticaret ortamına uygun atmaya çalışıyoruz. Almanya deposunun açılışıyla birlikte bizim için önemli bir eşik aşılıyor. Zira artık Avrupa’da yerleşik düzene geçiyoruz. Avrupa’nın birçok ülkesinde Almanya operasyonuna benzer hamleleri yakın zamanda atacağız” dedi.

“FARKLI COĞRAFYALARDAKİ E-COM OPERASYONLARINI YÖNETEBİLMELİYİZ”

Teknolojinin ilerlemesi ve pandemiyle birlikte daha da öne çıkan e-com dönüşümünün, firmaların küresel rekabetten pay alma ve sürdürülebilir kârlılık için iş modellerini değiştirme ihtiyaçlarını kaçınılmaz kıldığını belirten Keleş, “Bir lojistik firmasının, müşterilerinin tüm tedarik zinciri süreçlerini tek elden yönetme ihtiyacı bir zorunluluk olarak ortaya çıkmış durumda. Bu süreçte ister e-com, ister normal depo operasyonları olsun, müşterilerimizin stoklarını tek çatı altında yönetebilme kabiliyetine sahip olmamız gerekiyor. Ancak sadece bu da yetmez. Aynı müşterinin farklı coğrafyalardaki e-com operasyonlarını yönetebilme, buna istinaden uluslararası nakliye ve antrepo hizmetlerini tek çatı altında toplayabilme kabiliyetlerini de kazanmalıyız. Gerek Almanya depomuz gerekse önümüzdeki dönemde Avrupa’nın diğer ülkelerinde açılacak olan depolarımız bu anlayışa uygun atılmış adımlardır. Zira Sertrans’ın amacı hizmet verdiği her bir iş ortağının tüm lojistik ihtiyaçlarını tek bir çatı altında dünyanın her coğrafyasında yönetebilme kabiliyetine ulaşabilmektir. Yeni ticaret hayatında ihtiyaç da bu yöndedir” ifadelerini kullandı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False