GeriEkonomi Toplu Konut, 8 bin ev satacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Toplu Konut, 8 bin ev satacak

Başbakan Mesut Yılmaz tarafından başlatılan ‘‘İkinci toplu konut hamlesi’’ kapsamındaki çalışmalar hızlandı. Toplu Konut İdaresi (TKOİ) Başkanı Mehmet Kemal Ünsal, İstanbul-Halkalı 3. etapta 3 bin Eryaman 5. Etap'ta 3 bin konut, ayrıca Kars ve Samsun'da olmak üzere toplam 8 bin konutun nisan ayında satışa çıkarılacağını açıkladı. Ünsal, bu yıl 40 bini yeni olmak üzere toplam 130 bin toplu konut projesine toplam 55 trilyon liralık kaynak sağlanmasının öngörüldüğünü hatırlattı.

Bu arada TOKİ tarafından yürütülen reklamlar da konut piyasasını haraketlendirdi. TOKİ'nin elinde henüz satışa çıkardığı konut bulunmaması ve Toplu Konut Fonu (TKF) kredilerinden bireysel kullanım mümkün olmamasına karşın, her gün yüzlerce kişi reklamların etkisiyle, kredi veya konut almak için idareye başvuruyor.

Reklam kampanyasının etkisiyle gelen telefonlardan idarenin santralı kilitlenirken, doğrudan idare binasına gelip bilgi almak isteyenler için de ayrı bir birim oluşturuldu. Yetkililer, reklamlarda kredilerin sadece kooperatifler, belediyeler ve sosyal yardımlaşma kurumları aracılığıyla kullandırılacağı konusunda açıklık bulunmaması nedeniyle, bireysel kredi almak isteyen vatandaşların hayal kırıklığına uğradığını belirtiyorlar.


Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False