GeriEkonomi TOKİ'den 35 ilde kurasız satış… İşte kurasız konutlar için başvuru şartları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOKİ'den 35 ilde kurasız satış… İşte kurasız konutlar için başvuru şartları

TOKİ'den 35 ilde kurasız satış… İşte kurasız konutlar için başvuru şartları

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) kurasız konutları için başvurular başladı. Türkiye’nin 35 ilinde 5 bin 543 konutu açık satış yöntemi ile satışa sunan TOKİ, vatandaşları resmi web sayfası üzerinden bilgilendiriyor. İşte, TOKİ’nin kurasız konutlarıyla ilgili detaylı bilgiler.

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) 35 ilde dar ve orta gelirli vatandaş için kurasız konutlarını satışa sundu. Toplam 5 bin 543 TOKİ konutu bu yıl sonuna kadar sahibini bulacak. Bu konutların fiyatı 80 bin, aylık taksitleri ise 285 liradan başlıyor. TOKİ konutları bulunduğu illere göre yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile satılıyor. Konutların satış fiyatları, taksitlendirmeler ve başvuru şartları TOKİ’nin web sayfasında yer alıyor.

TOKİ’nin satışa sunacağı konutlara başvuru yapacak vatandaşlarının hiç konut sahibi olmaması ve 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor ancak şartlar satışa sunulan projelere göre değişiklik gösterebiliyor.

İSTANBUL'DA KURAYLA

TOKİ talebin yoğun olduğu illerde ise kurayla dar gelirli vatandaşı konut sahibi yapıyor. Geçen aylarda İstanbul Silivri’deki 1356 konuta 20 bin 639 başvuru gelmesi dar ve orta gelirli vatandaşın ulaşılabilir fiyatlı konuta talebini ortaya koyuyor. TOKİ’nin İstanbul’da Kayabaşı, Silivri ve Tuzla’da yeni konutları da önümüzdeki aylarda kurayla satışa sunması bekleniyor.

İKİNCİ İNDİRİM NE ZAMAN?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi yapılacak.TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti.
Turan, vatandaşların bu yöndeki beklentileri üzerine 2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini aktararak, bu kampanyada indirim oranını yüzde 24'e çıkardıklarını, tarihi ve koşullarının da belirlendiğini kaydetti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False