GeriEkonomi TOKİ Kayseri kura sonuçları isim listesi yayımlandı! Kayseri TOKİ sonuç e devlet sorgulama ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TOKİ Kayseri kura sonuçları isim listesi yayımlandı! Kayseri TOKİ sonuç e devlet sorgulama ekranı

TOKİ Kayseri kura sonuçları isim listesi yayımlandı! Kayseri TOKİ sonuç e devlet sorgulama ekranı

TOKİ Kayseri kura çekilişinin ardından, isim listesi yayımlandı. 700 konutun hak sahipleri bulduğu TOKİ Kayseri kura sonuçlarıyla beraber, TOKİ sonuç sorgulama ekranı erişime açıldı. İnternet üzerinden canlı olarak izlenebilen TOKİ Kayseri kura sonuçları e-Devlet ekranı aracılığıyla görüntülenecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen TOKİ Kayseri kura çekiliş sonuçlarından isim listesinde adı çıkanlar sözleşmelerini imzalayacak. İşte, Kayseri TOKİ sonuç e devlet sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

TOKİ Kayseri kura sonuçları için detaylar belli oldu. Bugün 700 konutun daha sahibini bulduğu TOKİ Kayseri kura sonuçları ile birlikte E-Devlet üzerinden sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilecek. TOKİ Kayseri kura sonuçları isim listesi, E-Devlet girişi ile kolayca görüntülenebilecek. Peki, TOKİ Kayseri kura sonuçları isim listesi nereden ve nasıl görüntülenir? İşte, canlı yayınla neticelenen TOKİ Kayseri kura sonuçları hakkında detaylı bilgiler

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kura çekimleri belirlenen takvim doğrultusunda il il devam ediyor. TOKİ tarafından Kayseri'de, tarafından yapılacak 700 konutun hak sahipleri canlı kura çekimi ile belirlendi. TOKİ kura sonuçlarını hem canlı olarak takip edebilir hem de aşağıdaki adres üzerinden sorgulayabilirsiniz.

TOKİ Kayseri kura sonuçları isim listesi, bugün gerçekleştirilen kura çekilişi dolayısıyla merakla araştırılmaya başlandı. İnternet üzerinden canlı olarak izlenebilen TOKİ Kayseri kura sonuçları, E-Devlet ekranı aracılığıyla tek bir giriş ile görüntülenebilecek.

TOKİ KAYSERİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ canlı yayın tekrarını aşağıdaki ekrandan izleyebilirsiniz...

700 KONUTUN SAHİBİ DAHA BELLİ OLDU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara yönelik yürüttüğü proje kapsamında Kayseri'de inşa edilecek 700 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu, Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" kapsamında, Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde kura çekimi yapıldı.
Noter huzurda gerçekleştirilen çekilişe katılan ve heyecanlı oldukları gözlenen ailelerden ismi çıkanlar sevindi. 17 bin 844 başvurunun olduğu proje kapsamında hak sahipleri için 2 1 ve 3 1 boyutlarında 700 konut yapılacak.

Engelli oğullarının şansına çektikleri kurayı kazanan Baba Cengiz ve anne Ayşe Polat, gazetecilere, uzun yıllar ev sahibi olmak için çalıştıklarını söyledi.

Duygularını anlatmakta zorluk çektiğini ifade eden Cengiz Polat, "Ortanca oğlum engelli, onun adına kura çekilişine katıldım. Şu an kendisi rahatsız olduğu için buraya gelemedi. Annesiyle beraber geldik, takip ettik. Çok mutluyuz. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederim. Benim hiç evim olmadı. Çok korkmuştum, çocuğum engelli olduğundan dolayı acaba dışarıda mı kalacak diye. Şükürler olsun." dedi.

Anne Polat da "Bir şey diyemeyeceğim. Çok mutluyum. Çocuğumu kurtardık sonunda." diyerek, sevinç gözyaşı döktü.

İlk kez katıldığı kura çekilişinde adı çıktığı için çok mutlu olduğunu vurgulayan 4 yıllık evli Fatma Doğan da "İlk başvurumda ev çıktı. Evlendiğimden beri kendi evimin hayalini kuruyordum. Kurada ev çıkacağını sanmıyordum. Çok heyecanlıyım." ifadelerini kullandı.
Rıza Başkurt ise 10 yıldır kirada oturduğunu, ev sahibi olacağına çık sevindiğini dile getirdi.

ÖNCEKİ GÜN 550 KONUTUN SAHİBİ BELİRLENMİŞTİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) dar gelirli vatandaşlara yönelik yürüttüğü proje kapsamında Kayseri'de inşa edilecek 550 konutun hak sahipleri önceki gün kurayla belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinasyonu ile Hazine ve Maliye Bakanlığının desteğiyle gerçekleştirilen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" kapsamında Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde kura çekim töreni düzenlendi.

Noter huzurda gerçekleştirilen kura çekimine katılan ve heyecanlı oldukları gözlenen ailelerden ismi çıkanların mutlulukları ise görülmeye değerdi.

Proje kapsamında hak sahipleri için 2+1 ve 3+1 şeklinde olmak üzere toplam 550 konut yapılacak.

"BU SEVİNÇ ANLATILMAZ"

Kurada ismi çıkanlardan Ümit Erez, uzun yıllar ev sahibi olmak için çalıştığını belirtti.

"Bu sevinç anlatılmaz" diyen Erez, herkesin evinin olması temennisinde bulundu.

Oğlunun ev sahibi olması üzerine sevinçten gözyaşlarını tutamayan baba Salim Erez ise TOKİ'nin ev yapmasına vesile olan herkese teşekkür ederek, "Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen tüm siyasilere teşekkür ediyorum. Yuva kurmak çok güzel bir şey, ancak yuva sahibi olmak daha güzel." dedi.

Hayri Ferman da 30 yıldır kirada oturduğunu, ev sahibi olacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade etti.

Emekli olduğunu ve ev sahibi olmak için 30 yıl beklediğini anlatan Hasan Hüseyin Çiğdem ise projeyle artık bir evin sahibi olma imkanı yakaladığını kaydetti.

TOKİ KAYSERİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False