‘Ticaretin geleceği tasarımla ve inovasyonla şekillenecek’

Güncelleme Tarihi:

‘Ticaretin geleceği tasarımla ve inovasyonla şekillenecek’
Oluşturulma Tarihi: Aralık 10, 2022 07:00

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın finalinde konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) Mustafa Gültepe, hazır giyimin Türkiye’de tasarıma yatırım yapan ilk sektörlerden biri olduğunu hatırlattı.

Haberin Devamı

Aynı zamanda İHKİB Başkanlığını da yürüten Gültepe, katma değerli üretim ve ihracat için en az tasarım kadar inovasyonun da kaldıraç etkisinden yararlanmak durumunda olduklarının altını çizdi. Global ticaretin geleceğini tasarım ve inovasyonon şekillendireceğini vurgulayan Gültepe, şunları söyledi:

“1992’de çıktığımız bu yolculukta büyük mesafe kat ettik. Gençlerimizin yaratıcı fikirlerine güvenimizin ne kadar isabetli olduğunu gördük. Ticaret Bakanlığımızın da desteklediği bu yarışmalar sayesinde genç yetenekler endüstriyle buluşuyor.”

KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda koleksiyonları sergilenen 10 finalist arasından birinciliği Maide Özer Kazandı. İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Etkinlikler Komitesi Başkanı Nejdet Ayaydın başkanlığındaki jüri tarafından yapılan değerlendirmede Şakir Buldan ikinci, Melis Küçükyılmaz ise üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine 100 bin, ikinciye 75 bin, üçüncüye ise 50 bin TL para ödülü verildi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!