THY, Çin'de Xian uçuşlarına başladı

THY, Çinde Xian uçuşlarına başladı

İSTANBUL'DAN 126 ülkeye direkt uçuş ile yolcularına hizmet veren Türk Hava Yolları(THY), Çinin 3 bin yıldır yaşayan kenti Xian seferlerine başladı.

Haberin Devamı

Çin Halk Cumhuriyetine ilk uçuşunu 1999 yılında Pekine gerçekleştiren THY, ülke uçuş ağını büyütmeye devam ediyor. Şirketin 318'nci uçuş noktası Çinin Xian şehrine başlattığı uçuşla, Xian'dan başlayıp Venedik'e kadar uzanan tarihi ipek yolunun tamamını uçuş ağıyla kapsamış oldu. THY'nin bu kente gerçekleştireceği seferler Airbus A330 tipi uçaklar ile haftada üç frekans olarak icra edilecek.

ÜLKEMİZE GELEN TURİST SAYISI ARTACAK

İlk uçuş nedeniyle Xian Havalimanı'nda düzenlenen törende bir konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Yeni evimize taşındığımız, birçok farklı alanda yeniliklere imza attığımız 2019 yılını çok özel bir şehri uçuş ağımıza katarak tamamlıyoruz. Misafirlerimizi, tarihin en önemli başkentlerinden olan Xian'dan dünyanın 126 ülkesine ulaştıracak, aynı zamanda kargo operasyonlarımız ile deyim yerindeyse tarihi ipek yolunu bulutların üzerine taşıyacağız. Yeni uçuşlarımız, son yıllarda ülkemizin pek çok cazibe merkezine ilgisi artan Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı turistlere de kolaylık sağlayacak, böylece ülkemize gelen turist sayısına katkıda bulunacaktır" dedi.

THY, Çinde Xian uçuşlarına başladı
ÇİN TARİHİNDE 13 FARKLI HANEDANLIĞA BAŞKENTLİK YAPTI

Haberin Devamı

Dünya tarihinin en eski medeniyetlerinden biri olan Xiana Türk Hava Yolları ile seyahat edecek yolcular, şehirde 3 bin yıllık tarihi dokuyu ve sayısız kültürel mirası keşfedebilecek. Çin tarihinde 13 farklı hanedana başkentlik yapmış bölgede en çok ilgi gören nokta ise, her yıl iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Terracot'ta (Toprak Askerler) Ordusu. Araştırmalarda yaklaşık 2 bin 200 yıldır toprağın altında olduğu belirlenen, ilk kez 1974 yılında yapılan kazılarda ortaya çıkarılan gizemli ordu 8 bin toprak askerden oluşuyor ve dünyanın 8 harikasından biri olarak kabul ediliyor.

THY, Çinde Xian uçuşlarına başladı

Haberle ilgili daha fazlası: