GeriEkonomi Temizel'den memura enflasyon zammı sözü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Temizel'den memura enflasyon zammı sözü

Maliye Bakanı Zekeriya Temizel,‘‘1998 yılı enflasyonu, memur için öngördüğümüz maaş zammının üzerinde gerçekleşecek olursa, her halükârda ek zam yapılacaktır’’ dedi.

Hükümetlerin memuru enflasyon karşısında ezdirmeyeceği taahhüdünde bulunduğunu hatırlatan Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, ‘‘1998 yılı enflasyonu memur için öngördüğümüz maaş zammının üzerinde gerçekleşecek olursa her halükarda ilave zam yapılacaktır. Memuru enflasyona ezdirmeyeceğimiz konusundaki taahhüdümüz geçerliliğini korumaktadır ve her zaman da koruyacaktır’’ dedi. Temizel, Türkiye ekonomisinin Körfez krizinden etkilenmeyecek kadar güçlü olduğunu belirtti. Temizel, vergi reformu tasarısının Plan ve Bütçe Komisyonu'nun alt komisyonunda görüşüldüğünü ve 21 maddesinin görüşülmesinin tamamlandığını ve bunlarda anlaşılmayan herhangi bir konunun çıkmadığını söyledi. Temizel, şunları söyledi: ‘‘Hazırlanan tasarı mevcut vergi mükelleflerinin hiçbirine ağırlaştırma getirmiyor. O nedenle herhangi bir muhalefetle karşılaşacağına ihtimalde vermiyorum. Biz çoğunluk oluşturan bir hükümetiz. Kendi çoğunluğumuzla aşamayacağımız bir muhalefet olduğu takdirde, toplum bunu izleyecektir. Üzerinde uzlaşılacak bir tasarı getirdik. O nedenle bütün bunlara rağmen mutlaka engellenmek isteniyor ise ve bizim dışımızda blok oluşturularak engellenirse, engelenebilir.’’

Herkes beni istifa ettirmeye çalışıyor

Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, tüm kariyeri boyunca ağzından istifa lafı çıkmadığını bildirerek, ‘‘Beni herkes istifa ettirmeye çalışıyor. Benim tüm kariyerim boyunca, ağzımdan istifa lafı çıkmamıştır. Öyle bir şey olmaz’’ dedi. Temizel, bir basın mensubunun ‘‘Vergi Reformu Tasarısı Meclis'ten çıkmazsa istifa edeceğiniz yolunda söylentiler var’’ şeklindeki sorusu üzerine, ‘‘Beni herkes istifa ettirmeye çalışıyor. Benim tüm kariyerim boyunca ağzımdan istifa lafı çıkmamıştır. Öyle bir şey olmaz. Gözümüzde, böyle istifa edip kaçacak gibi hal gözükmüyor olsa gerek. Öyle bir şeyin kesin olarak konusu olmadı, olamaz da zaten’’ dedi.


Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False