GeriEkonomi TEİAŞ'ın yeni genel müdürü Mehmet Sinan Yıldırım oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TEİAŞ'ın yeni genel müdürü Mehmet Sinan Yıldırım oldu

TEİAŞ'ın yeni genel müdürü Mehmet Sinan Yıldırım oldu
refid:29357279 ilişkili resim dosyası

Türkiye genelinde 31 Mart'ta yaşanan elektrik kesintisinin ardından istifayla boşalan Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına yeni atama yapıldı. Kemal Yıldır'dan boşalan koltuğa, genel müdür yardımcısı Mehmet Sinan Yıldırım atandı.

Yıldırım'ın, 22 Haziran 2015 tarihli atama kararnamesi bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı. "1' inci derece kadrolu ve 6400 ek göstergeli Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, Genel Müdür

TEİAŞın yeni genel müdürü Mehmet Sinan Yıldırım oldu
Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sinan Yıldırım'ın atanması" Enerji Bakanı Taner Yıldız, Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşti.

Kemal Yıldır, istifasının ardından “Otobüs devrildikten sonra, otobüsü deviren şoförü müydü, muavin miydi. Her ikisi de suçludur gibi bir şey düşünebilir. İstifa etmeyi ben de istiyordum, onlar da istediler” yorumunu yapmıştı.

TEİAŞın yeni genel müdürü Mehmet Sinan Yıldırım oldu TEİAŞ GENEL MÜDÜRÜ: BANA DA HABER VERMEDEN...

YILDIRIM KİMDİR?
1958 Kırşehir doğumlu olan Yıldırım, 1981 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1983 yılından itibaren sırasıyla TEK Genel Müdürlüğü Keban İşletme Grup Müdürlüğü’ nde Test Mühendisi, Orta Anadolu Bölgesi İşletme Grup Müdürlüğü, İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Daire Başkanlığı İletim Hatları İşletme ve Bakım Koordinasyon Müdürlüğü’ nde Şube Müdürü, Sistem Etüt Koruma Kumanda Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, Başuzman ve İletim Şebekeleri İşletme Bakım Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Eylül 2010'da TEİAŞ Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

DEMİRYOLLARI VE SAVUNMA SANAYİNDE KRİTİK ATAMALAR

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcılığına Celal Sami Tüfekçi; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Ali İhsan Uygun atandı.

Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğine, Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Biçer;
Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığına, İbrahim Halil Dere; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığına, Ömer Ayçiçek; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına, Mehmet Öztürk ile Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, Hikmet Haspolatlı; Dışişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Üyeliğine, Büyükelçi Mehmet Sertaç Sönmezay; Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına Mustafa Koç; Bakanlık Müşavirliğine Recep Kaymakcan; Sayıştay Savcılığına Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yalçın atandı.

ayalp@hurriyet.com.tr


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle