GeriEkonomi Tediye ne demek? İlave tediye nedir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tediye ne demek? İlave tediye nedir?

Tediye ne demek? İlave tediye nedir?

İlave tediye, işçilere belirli periyotlarla verilen ikramiyeyi tasvir etmektedir. Yılın belirli dönemlerinde işçilerin hesaplarına yatırılan tediye ödemeleri, ilave adı altında gerçekleştirilmektedir. Tediyelerin zamanı Cumhurbaşkanınca tespit edilmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hesaplara tahsis edilmektedir. İşte, ilave tediye hakkında bilinmesi gerekenler

Tediye, birçok çalışanın araştırdığı konular arasında yer alıyor. İlave tediye olarak tanımlanan bu ödeme çeşidi, kadroya geçen taşeronlar için de ödenmektedir.

İlave tediye, devlet memurları kanununda bulunan bir ikramiye ve çalışan personele, ücret sistemine bakılmaksızın her yıl için bir aylık ikramiye veriliyor, tüm çalışanlar bu ikramiyeyi alıyor. Kadroya geçen taşeronlar da bu ikramiye hakkında yararlanıyor.

Tediyelerden ayrı olarak her yıl için bir aylık istihkakları tutarını geçmemek üzere Cumhurbaşkanı kararıyla aynı nispette bir ilave tediye daha yapılabilir.

Birinci ve ikinci maddelerde yazılı olan işçilere mezkür maddeler gereğince yapılan tediyelerden ayrı olarak her yıl için bir aylık istihkakları tutarını geçmemek üzere Cumhurbaşkanı kararıyla aynı nispette bir ilave tediye daha yapılabilir. Bu kanuna göre yapılacak tediyelerin zamanı Cumhurbaşkanınca tespit olunur.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False