TCDD’yi kapatsak 3 trilyon tasarruf ederiz

Güncelleme Tarihi:

TCDD’yi kapatsak 3 trilyon tasarruf ederiz
Oluşturulma Tarihi: Şubat 25, 2010 00:00

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TCDD’nin zarar eden bir kuruluş olduğunu hatırlatarak, “TCDD’de herkesi evlerine göndersek, paydos etsek, 3 trilyon (3 milyon lira) tasarruf sağlarız. Onu da siz KOBİ’lere versek abad olursunuz” dedi.

Haberin Devamı

Ankara Sanayi Odasında (ASO) konuşan Yıldırım, Sivas ve Erzincan demiryolu projesine ilişkin eleştirilere yönelik şunları söyledi: “Demiryolları eski demiryolları değil. Ben şikayet etmeyi sevmem, ama içinde bulundukları şartlar o kadar kötü ki, o kadar ihmale uğramış ki, demir yollarında çok ciddi ihmal var. Bana göre fiilen demiryolu yok. TCDD’de herkesi evlerine göndersek, paydos etsek, 3 trilyon (milyon lira) tasarruf sağlarız. Onu da siz KOBİ’lere versek abad olursunuz. Bunu yapamayız, demiryolları bize Atatürk’ün mirası.”

Halka arzın yüzde 10’dan fazla olmasını isteriz

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom’da ikincil halka arz olursa oranın yüzde 10’dan fazla olmasını istediklerini söyledi. Yıldırım, “Türk Telekom’da eğer bir halka arz olursa yüzde 10 ile sınırlı olmaz, daha fazla olmasını düşünüyoruz. Blok da olur, halka arz da olur. Onun kararını henüz vermiş değiliz. Orada bunu yaparken de konjonktürün ve borsa şartlarının kamuoyu yararı bakımından oluşmalı” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!