GeriEkonomi Tatilya, tam bir cumhuriyet oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatilya, tam bir cumhuriyet oluyor

Abone Olgoogle-news

Dünyanın dördüncü büyük kapalı eğlence merkezi Tatilya, başlıbaşına bir yaşam merkezi haline geliyor. Tatilya çevresine 25 katlı bir otel, alış-veriş merkezi ve Bayındır Tıp Merkezi yapılacak. Otel ve alış-veriş merkezi 2 yıl içinde tamamlanırken, tıp merkezi 14 ay sonra faaliyete geçecek.

Avrupa'nın en büyük, dünyanın dördüncü büyük kapalı eğlence parkı Tatilya artık tam bir Cumhuriyet oluyor. Geçtiğimiz yıl açılan ve yaklaşık 55 milyon dolara malolan Tatilya çevresine, Bayındır Holding tarafından 25 katlı Tower biçiminde bir otel, bir alışveriş merkezi ve Bayındır Tıp Merkezi yapılıyor. Bayındır Holding Genel Koordinatör Yardımcısı Hamdi Güvenç, Tıp Merkezi'nin 14 ay içinde biteceğini belirterek, 2 yıl içinde de otel ve alışveriş merkezinin tamamlanacağını söyledi.

115 MİLYON DOLAR

Tıp merkezi için 35 milyon dolarlık, otel ve alışveriş merkezi için de 80 milyon dolarlık yatırımın yapılacağı Tatilya, toplam 115 milyon dolarlık yatırımla tam bir Cumhuriyet olmaya hazırlanıyor.

Tatilya için ‘‘Avrupa'da bile eşi olmayan bir eğlence merkezi’’ değerlendirmesini yapan Güvenç, Tatilya'nın kendileri için çok iddialı bir proje olduğunu söyledi.

Bayındır Holding'in Beylikdüzü'nde süpermarket oluşturmak için satın aldığı arsada daha sonra Eğlence Cumhuriyeti Tatilya'nın kurulduğunu açıklayan Güvenç, ‘‘Biz sırayı değiştirerek önce Tatilya'yı kurduk. Şimdi sırada bir alışveriş merkezi, bir otel ve tıp merkezi var’’ dedi.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) tarafından iki yılda bir verilen ‘‘Çelik Tasarım Ödülü’’nü alan Tatilya'yı yılda yaklaşık 1 milyon kişi ziyaret ediyor. 41 bin 794 metrekare kapalı alan üzerine kurulu Tatilya'da yılda yaklaşık 300 bin hamburger, 380 bin kola, yazın 250 ton, kışın da 120 ton su tüketiliyor.

Tatilya'da alkol yok, 96 gizli kamera, kumanda merkezi ile güvenliğin yüksek standartta olduğu bir mekan. Tatilya ayrıca turistlerin de uğrak yeri. Tatilya'da tesettürlüsünden mini eteklisine kadar her kesimden insan eğlenmeye gidiyor. Alışveriş merkezi ve otel yapımıyla Tatilya'ya ilginin daha da artacağı belirtiliyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle