GeriEkonomi Tatilciye sıfır faizli kredi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatilciye sıfır faizli kredi

TÜRSAB ve Dışbank, iç turizmi geliştirmek amacıyla faizsiz tatil kredisi projesini devreye soktu. Dışbank, proje kapsamında tatilcilere 3 milyar liraya kadar kredi verecek. Kredi, 4 aya kadar faizsiz olacak. Vade 4 ayı geçerse faiz uygulanacak.

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) iç turizmi canlandırmak amacıyla Dışbank'la yeni bir proje geliştirdi. Tatilcilere 3 milyar liraya kadar kredi verilmesini içeren bu proje, 4 aya kadar olan vadeye faiz içermiyor.

Yeni tatil kredisi uygulamasını tanıtan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, iç turizmin, sektör açısından ‘‘emniyet subabı’’ olduğunu vurguladı. Ancak mevcut ekonomik koşullarda iç turizm potansiyelini harekete geçirmenin mümkün olmadığını söyleyen Ulusoy, yeni projenin amacının iç turizme hareket getireceğini kaydetti. Bu proje için dört ayda dört ayrı banka ile görüşme yaptıklarını açıklayan Ulusoy, en uygun teklifin Dışbank'tan geldiğini belirtti.

Dışbank Genel Müdür Yardımcısı Ziya Alpman ise, tatil kredisinin 4 aylık vade ile sınırlı olmadığını, vadenin 12 aya kadar uzatılabileceğini, ancak 4 aydan sonraki bölüm için kredi alan tatilcilerin faiz ödeyeceğini kaydetti.

Dışbank Krediler Bölümü Müdürü Arzu Denktaş da, kredinin sadece Turizm Bakanlığı'ndan işletme belgesi olan acenteler için geçerli olduğuna dikkat çekti. Denktaş'ın verdiği bilgiye göre, tatilcilerden kefil istenmeyecek. Yalnızca kredi başvuru formu, tüketici kredisi sözleşmesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve rezervasyon formu talep edilecek. Kredi, Dışbank şubelerine gitmeden, acentelerden alınabilecek. Üst limiti 3 milyar lira olan tatil kredisinde kullanılan miktarın yüzde 25'i peşin olarak ödenecek, geri kalan bölüm ise aylık taksitler halinde ödenecek. Bu arada tatil kredisi kullanan herkes ücretsiz olarak Doğan Hayat Ferdi Kaza Sigortası sahibi de olacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False