Tasarruf yaratan ürünler önemli

Güncelleme Tarihi:

Tasarruf yaratan ürünler önemli
Oluşturulma Tarihi: Mart 25, 2015 14:55

Piranha Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Verkaya, Türk ekonomisinin önündeki en büyük riskin cari açık olduğunu söyledi. Verkaya, “ Hükümetin aldığı önlemler kuşkusuz önemli. Ancak tüketici olarak bizlerin de tasarruf sağlayan ürünlere rağbet etmemiz gerekiyor. Bugün araç takip sistemi kullanan bir şirket, yakıttan ortalama yüzde 40 oranında tasarruf sağlıyor. Bu, enerji faturamızı düşürmenin sadece bir yolu” dedi.

Haberin Devamı

Türk ekonomisinin önündeki en büyük risk olarak görülen cari açık iş dünyasının gündeminde. Piranha Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Verkaya, cari açığın düşmesi için tüketicilerin tasarruf sağlayan ürünlere rağbet etmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin geleceğinin yerli üretimden ve inovasyondan geçtiğini belirten Verkaya, “ Hükümetin cari açığı düşürmek için aldığı önlemler büyük önem arz ediyor. Ancak burada biz tüketicilerin de tasarruf sağlayan ürünlere rağbet etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yakıttan yüzde 40 tasarruf sağlıyor, hız limiti ile kazaların önüne geçiyor. Piranha’nın geliştirdiği araç takip sisteminin özellikle filo araç kullanan şirketler için büyük avantajlar geliştirdiğini belirten Tuğrul Verkaya, “ Piranha’nın geliştirdiği sistemde sürüş dinamikleri kontrol altında. Yüksek devir yüksek tüketim anlamına geliyor. Şirketler bu özellikle yüzde 40’a varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca aile koruma sistemi kapsamında hız limiti devreye giriyor. Bu özellikle trafik kazalarının önüne geçebilmek en büyük derdimiz” şeklinde konuştu.

TAK-KULLAN

Haberin Devamı

Piranha araç takip sisteminin en büyük özelliğinin ‘Tak-kullan’ olduğuna dikkati çeken Verkaya, “ Kullanıma hazır bir sistemle tüketiciye ulaşıyoruz. Ayrıca bir operatör sözleşmesine ihtiyaç duyulmadan, sistemden faydalanmak mümkün. Önemli olan son kullanıcının bu sisteme olabildiğince hızlı entegre olması” dedi.

YERLİ TASARIM YERLİ ÜRETİM

Türkiye’nin geleceğinin yerli üretimden geçtiğini vurgulayan Piranha Yönetim Kurulu Başkanı, “ Üreten ve ihraç eden bir ülke olma hedefimiz var. 2023 ihracat hedefimiz için yerli tasarım, yerli üretim şart. Piranha’nın geliştirdiği araç takip sistemi yüzde 100 Türk malı. Bir Türk teknoloji şirketi olarak bu misyonumuzu çok daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: