GeriEkonomi Sony: Sertab bizimle dünya starı olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony: Sertab bizimle dünya starı olacak

Sony, Türkiye'ye Eurovision birinciliği getiren Sertab Erener'in ‘Every Way That I Can’ parçasını single albümle dünyaya satacak. Albümün 1 milyondan fazla satacağını planlayan Sony yetkilileri, ‘‘Sertab, Celine Dion, Ricky Martin, Shakira ve Jennifer Lopez gibi dünya starı olacak’’ dedi.

28 yıl aradan sonra ‘Every Way That I Can’ isimli parçasıyla Türkiye'ye Eurovision'da birincilik kazandıran Sertab Erener artık bir dünya starı oldu. Bugünden itibaren 20'nin üzerinde ülkede üzerinde Türk Bayrağı bulunan ‘single’ albümü ve bir ay içinde Türkçe-İngilizce parçalardan oluşan albümü piyasaya çıkacak olan Sertab Erener'e Kolombiya, Meksika, Arjantin ve Avusturulya'dan bile büyük ilgi var. Sertab Erener'in Sony Müzik tarafından tüm dünyada piyasaya çıkacak single albümünün milyonun üzerinde satması hedefleniyor.

100'ÜN ÜZERİNDE ÜLKEYE GİTTİ

Sony Müzik Türkiye Pazarlama Direktörü Engin Akıncı, Sertab Erener'in bugünden itibaren artık gerçek bir dünya starı olduğunu belirterek, ‘‘Sony Celine Dion'u, Ricky Martin'i, Shakira'yı ve Jennifer Lopez'i nasıl destek verip dünya starı yaptıysa Sertab Erener'de aynı şekilde bir dünya starı yapacak. Bunun için 1998 yılından bu yana Sertab'a yatırım yapıyoruz. Sertab'ın dünya starı olmak için altyapısı çok iyi hazırlandı. Eurovision'u kazanmasıyla artık gerçek bir dünya starı oldu’’ dedi.

Eurovision'dan önce Sertab Erener hakkında bilgi ve şarkıyı Sony'nin yer aldığı 100'ün üzerinde ülkeye gönderdiklerini söyleyen Akıncı, ‘‘Yarışmadan önce tüm dünya Sertab Erener'in sesini ve şarkısını çok beğendi. Sony hemen bu proje üzerinde çalışmaya başladı’’ diye konuştu.

Yarışmadan önce ilk olumlu reaksiyonun Almanya, Avusturya ve İsviçre'den geldiğini kaydeden Akıncı şöyle devam etti: ‘‘Daha sonra Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Fransa'dan da büyük destek geldi. Bugünden itibaren de Sertab Erener'in single'ı Fransa, Almanya, Avusturya, İsviçre, İsveç, Norveç, İtalya, İspanya, İsrail, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Rusya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Finlandiya, bize oy vermeyen İrlanda ve İngiltere'de piyasaya çıkıyor. İngiltere iki önce birinci olacağını söylemiş ve iyi bir medya konusu olacağını düşünerek hemen piyasaya çıkarmak istedi. Sertab Erener'in İngilizce ve Türkçe parçalardan oluşan albümü ise hazır ve bir ay içinde albümde piyasaya çıkacak. Sony ‘Every way that I can' isimli parçanın yazın ‘hit' parçası olacağını düşünüyor.’’

Avrupa'nın dışında Sertab Erener için Kolombiya, Meksika, Arjantin ve Avusturalya'da inanılmaz bir ilginin olduğunu söyleyen Akıncı, ‘‘Sertab Erener'e önümüzdeki günlerde çok uzun yollar gözüküyor. Çünkü tüm bu ülkeler Sertab Erener'i davet ediyor’’ dedi.

Sertab, Türk bayraklı albümle dünya vitrininde

‘‘SERTAB Erener'in albümün kapağında Türkiye bayrağı bulunuyor’’ diyen Sony Müzik Türkiye Pazarlama Direktörü Engin Akıncı, ‘‘Bir çok ülkede albümle ilgili Türkiye'yi tanıtıcı çeşitli kampanyalarda yapılacak’’ dedi. Sertab Erener'in başarısında Sony'nin yolu açtığını belirten Akıncı şöyle konuştu: ‘‘Başarıda hiç bir şey şans eseri değildi. Biz yarışma öncesinde tüm dünyada tanıtım yaptık. Uluslararası haber ajanslarıyla bağlantı kurup Sertab'ın basın toplantısını en fazla katılımın olduğu bir toplantı haline getirdik. Dünyanın en büyük müzik dergisi Bilboard aracalığıyla müzik dünyasının en önemli 2 bin 500 kişisine Sertab hakkında bilgi ve şarkıyı gönderdik.’’

Yeni albümünde neler olacak?

Sertab Erener'in single'ından sonra Avrupa'da çıkacak yeni albümünde Bob Dylan'ın ‘‘One More Cup of Coffee’’ adlı şarkısı da yeralacak. Ablümdeki parçalar şöyle:

Uzaklara

Utanma

Aşk

Zor Kadın

Makber

Yolun Başı

Vur Yüreğim

Yanarım

Sarıl Bana

Sır

Aaa...

İncelikler Yüzünden

Kumsalda

Kendime Yeni Bir Ben Lazım

One More Cup of Coffee

Everyway That I Can

Sen Üzülme Diye (Everway That I Can - Türkçe version)

TRT de kazanacak

Sertab Erener ve Demir Demirkan'ın ‘Every Way That I Can' isimli parçasının tüm dünyadaki lisans haklarının Sony Müzik Türkiye'ye ait olduğunu belirten Engin Akıncı, ‘‘Parçanın haklarının yarısı ise TRT'ye ait. TRT bize tüm dünya lisans haklarını devretti ama tabi satışlardan elde edilecek gelirin yarısı TRT'ye verilecek’’ dedi. Parçanın oluşumunu ise şöyle anlattı: ‘‘Parça Sony Müzik Türkiye'ye geldi ve çok beğenildi. Altyapısı Ozan Çolakoğlu tarafından yapılan parçanın Fransa'da Galleon grubu tarafından miksleri yapılarak alt yapısı düzeltildi.’’

Sony: Universal'i yendik

Sony Müzik Türkiye Pazarlama Direktörü Engin Akıncı, Eurovision yarışmasında Sony'nin rakipleri Universal'i de yendiğini belirterek, ‘‘İkinci olan Belçika ve Üçüncü olan Rusya Universal şirketine bağlıydı. Ama Sertab'ın birinci olmasıyla Sony, Universal'a karşı yarışı da kazandı’’ dedi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle