GeriEkonomi Son dakika... TOKİ duyurdu: İstanbul'a 3 yeni proje hazırlığı! İşte detaylar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... TOKİ duyurdu: İstanbul'a 3 yeni proje hazırlığı! İşte detaylar

Son dakika... TOKİ duyurdu: İstanbul'a 3 yeni proje hazırlığı! İşte detaylar

Son dakika... Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 3 yeni konut projesi için ihaleye çıkıyor. İhaleye çıkılan projelerin yer aldığı ilçeler Başakşehir, Ataşehir ve kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek olan Zeytinburnu şeklinde belirlendi. Projelerin ihale sürecinden sonra birbirinden farklı teslim süreleri yer alıyor. İhaleye konu projelerde konutların yanı sıra dükkanlar da bulunuyor. İşte TOKİ'nin İstanbul'da ihaleye çıkacağı projeleriyle ilgili detaylar...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 3 ilçede toplam 1.588 konut hayata geçirmek üzere ihaleye çıkıyor. Konutlar Ataşehir ve Başakşehir'de inşa edilecek. Diğer proje ise Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm kapsamında planlanıyor.

BAŞAKŞEHİR'DE 794 KONUT

TOKİ'nin İstanbul Başakşehir'de yapacağı proje 2. etap kapsamında 794 konutu kapsıyor. Proje kapsamında 16 dükkan da yer alacak. İhale 28 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Sözleşme sonrasında 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Konutların teslimi ise yer tesliminden 650 gün sonra gerçekleştirilecek.

GÖB ALANINDA 1. ETAP GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Ataşehir'de yer alan proje Şerifali Çiftliği GÖB alanında konumlandırılıyor. 513 konuttan meydana gelen projede 28 dükkan yer alacak. 18 Ocak'ta ihalesi gerçekleştirilecek projede sözleşme sonrası 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve sonrasında ise 550 günde teslim gerçekleştirilecek.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

TOKİ'nin Zeytinburnu'nda gerçekleştireceği proje ise Telsiz Mahallesi'nde yer alıyor. Kentsel dönüşüm kapsamında bölgede 281 konut ve 97 dükkan hayata geçirilecek. Projenin ihalesi 3 Mart tarihinde gerçekleştirilecek. 

İhaleleri Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) toplantı salonunda gerçekleştirilecek projeler henüz satışa açılmadı.

Son dakika... TOKİ duyurdu: İstanbula 3 yeni proje hazırlığı İşte detaylar

 

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False