Son dakika... Naksan'ın eski yöneticisi Taner Nakıboğlu'nu 15 yıl hapis cezası

Güncelleme Tarihi:

Son dakika... Naksanın eski yöneticisi Taner Nakıboğlunu 15 yıl hapis cezası
Oluşturulma Tarihi: Kasım 08, 2018 12:17

Gaziantep'teki FETÖ davasında, Naksan Holding'in eski yöneticileri ile ilgili davada karar çıktı. Mahkeme, Naksan'ın eski yönetim kurulu üyesi Taner Nakıboğlu'nu 15 yıl hapis cezasına çarptırdı. Naksan Holding eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ise 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Haberin Devamı

GAZİANTEP’TE FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan Naksan Holding davasında karar çıktı. Mahkeme, tutuklu sanık,ÿholdingin eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu’nuÿ8 yıl 9 ay hapis cezası verip tahliyesine karar verdi. Mahkeme, aralarında Nakıboğlu’nun çocuklarının da bulunduğu 10 sanığa 1 yıl 3 ay ile 15 yıl arasında değişen hapis cezaları verdi.

Gaziantep’te, Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) para kasası’ oldukları iddiasıyla 4’ü tutuklu 27 sanığın yargılandığı Naksan Holding’e yönelik davanın 12nci celsesinde karar duruşması yapıldı. 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Naksan Holding’in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Tanıkboğlu, Cihan Dağcı, Murat Zar, tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

Haberin Devamı

’Silahlı terör örgütü yönetme, terörizmin finansmanı hakkında kanuna muhalefet, suç gelirlerinin önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama ve vergi usul kanununa muhalefet’ suçlarından son kez hakim karşısına çıkan sanıklardan Taner Nakıboğlu, şirketlerine konulan kayyumların kaldırılmasını istedi. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında sanıkların cezalandırılmalarını ve tutukluluk hallerinin devamını istedi. Tutuklu sanık Taner Nakıboğlu, son savunmasında 28 Mart 2018’de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Cumhurbaşkanı Erdoğanın kendisine Zirve Üniversitesi ve İpek Vakfı ile sorunlarının olmadığını belirttiğini öne sürdü. Taner Nakıboğlu, 26 Mart 2016’da tarihinde Kulliye’de babası Cahit ÿNakıboğlu ÿile Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde ise Erdoğanın babasından Zirve Üniversitesi mütevelli heyetinden istifa edilmesini istediği açıkladı. Nakıboğlu, kendisinin de 6 Nisanda bu görevden istifa ettiğini belirtti.

Cahit Nakıboğlu da savunmasında, sağlık sorunlarının olduğunu iddia edip, tahliyesini ve beratını istedi. Mahkeme heyeti, Naksan Holding’in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu’na 8 yıl 9 ay hapis cezası verip, sağlık sorunlarını göz önünde bulundurarak tahliyesine, oğlu Taner Nakıboğlu’na ise 15 yıl hapis cezası verip tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme diğr sanıklar Cihan Dağcı ve Murat Zar’a ise 8 yıl 9 ay, Emre Özkayaya 6 yıl 3 ay, Arif Çiftçiye 3 yıl 9 ay, Mesut Çevene 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Tutuksuz sanıklardan Cahit Nakıboğlu’nun oğlu Emre Nakıboğlunun ise 11 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasına, Ferhan Nakıboğlu’nun da 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Haberin Devamı

Mahkeme heyeti davadaki diğer tutuksuz sanıkların ise beraatine karar verdi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

BAKMADAN GEÇME!