GeriEkonomi Smith: Türkiye aklınızdan çıkmasın bu ülkeyi göz ardı edenler kaybeder
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Smith: Türkiye aklınızdan çıkmasın bu ülkeyi göz ardı edenler kaybeder

Smith: Türkiye aklınızdan çıkmasın bu ülkeyi göz ardı edenler kaybeder
refid:14139969 ilişkili resim dosyası

Bir grup işadamı ile İngiltere’ye giden Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye ile İngiltere’nin ticareti gerçek dostluğu ifade etmediğini belirtirken, bunu “Buraya iş bağlantısı için gelen Türk işadamlarımız umarım uçak parasını çıkarır, çorba parasıyla kalmazlar” esprisiyle anlattı.

Türkiye-Birleşik Krallık İş Forumu’nda İngiliz işadamlarına Türkiye’ye yatırım yapmaları çağrısında Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, konuşmasında Türkiye’nin müteahhitlik sektöründe dünya listesinde ilklerde yer aldığı belirterek şunları söyledi: “Burada üçüncü ülkelerle yatırım için nasıl işbirliği yapılır bunu görüşeceğiz. 2009 yılında dünyanın yaşadığı krizden iş birlikteliği ile çıkmak gerekiyor. İkinci kriz beklenti görüşleri var. Bunu beklemek yerine küresel krizden beraber çıkıp, olabilecek yeni dalgalara karşı beraber hareket ederek çıkmanın yollarını aramak gerekir.”

Türkiye-İngiltere İş Forumu Eşbaşkanı Sir Julian Horn Smith de, İngiliz yatırımcılara benzer bir çağrı da bulundu. İngiliz Vodafone’un eski Global Operasyonlardan Sorumlu Direktörü olan ve halen halen Turkcell’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Smith, “Türkiye’yi aklınızın köşesinden çıkarmayın. Türkiye değişti ve değişmeye devam edecek. Türkiye’yi göz ardı ederseniz siz kaybedersiniz” diye konuştu. Tesco Kurumsal İletişim Sorumlusu Ian Hutchins ise, Türkiye pazarına 2003’te İzmir merkezli Kipa Hipermarketlerini alarak girdiklerini hatırlatarak, şunları söyledi: “O zaman 5 mağaza vardı. 7 yılda işleri çok büyüttük. 32 yeni hipermarket ve 60’ın üstünde Kipa Ekspres açtık. Türkiye’ye gelmekten memnunuz. İngiltere’ye mukayese edersek, Türkiye çok daha hızlı ilerliyor. Mağazalarda yüzde 100 Türk yönetici ile çalışıyoruz.”

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False