GeriEkonomi Sirion’a 1.5 litrelik yeni motor dopingi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sirion’a 1.5 litrelik yeni motor dopingi

Şehirde aktif yaşam tarzını benimseyenler için geliştirdiği küçük otomobillerle ünlenen Daihatsu’nun son yeniliği performansa önem verenlere hitap ediyor.

Daihatsu’nun şehir otomobili uzmanlığının tipik bir örneği olan Sirion’un 1.5 litre 103 beygirlik motora sahip performanslı modeli de artık Türkiye pazarında satışa sunuldu. Modern tasarımlı iç mekanı ve dış boyutlarından beklenmeyecek kadar geniş iç mekanı ile sınıfının dikkat çeken modellerinden biri olan Sirion, şirin yüzü ile tezat yaratacak yeni bir motor seçeneğine kavuştu.

Daha önce Materia’dan tanıdık olduğumuz 1.5 litre hacmindeki, 16 supaplı ve çok noktadan enjeksiyonlu motor, yüksek devir çevirebilmesi sayesinde oldukça ateşli bir motor olma özelliğine sahip. Performans ve yakıt tüketimi ilişkisini iyileştiren DVVT (Daihatsu Variable Valve Timing: Daihatsu Değişken Supap Zamanlaması) sistemi ile donatılan motor 6000 d/d’de 103 beygir güç, 4400 d/d’de 132 Nm tork üretiyor. Bu motor 100 kilometrede ortalama 6.2 litre yakıt tüketiyor. Sirion, yeni motor ile 0’dan 100 km/s’ye hızlanmak için 10.5 saniyeye ihtiyaç duyarken; maksimum 175 km/s hıza ulaşabiliyor. Sirion 1.5, çok zengin bir standart donanım sunuyor. VSC (Araç Denge Kontrolü), ABS, EBD, sürücü-yolcu, yan ve perde hava yastıkları gibi üst düzey güvenlik donanımları, bu sınıfta az bulunur özelliklerden. Sirion 1.5’in düz vitese sahip versiyonu 27 bin 990 YTL’ye alınabilirken, otomatik vitesli versiyon ise 28 bin 990 YTL’ye tercih edilebiliyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False