GeriSigorta Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği

Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği

Mapfre Vakfı (Fundación Mapfre), koronavirüs pandemisi nedeniyle zor durumda olan 27 farklı ülkedeki sağlık sektörüne ve dezavantajlı vatandaşlara destek olmak için 35 milyon euro bağışladığını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye’ye de 4.1 milyon TL’lik bağış yapıldı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor zamanlar geçiren dünya ülkelerine bir destek de Fundación Mapfre’den geldi. Fundación Mapfre (Mapfre Vakfı), tıbbi cihazların yanı sıra sağlık çalışanlarının korunması için gerekli medikal ekipmanların tedariki için faaliyette bulunduğu ülkelere toplamda 35 milyon euro bağışladığını açıkladı. Mapfre Sigorta aracılığıyla Türkiye’de de 2010 yılından bu yana aktif faaliyet gösteren vakıf, çeşitli alanlarda 4.1 milyon TL’lik bağış gerçekleştirdi.

Vakıf, Türkiye Sigorta Birliği aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı’nın düzenlediği Biz Bize Yeteriz Türkiye Ulusal Kampanyası’na destek olmanın yanı sıra en büyük risk grubu olarak görülen 65 yaş üstünü hedef alarak Darülaceze Müdürlüğü; ANT Sanatçı Yaşamevi ve Dr. Beşir Akınal huzurevlerinde yaşayan 1000 kadar 65 yaş üstü vatandaşın ve huzurevi çalışanlarının; maske, önlük, dezenfektan, ventilatör gibi medikal ihtiyaçlarını karşıladı.

 

SİPERLİK BAĞIŞLADI

Ayrıca yerel bir üreticiye 40 bin adet siperlik ürettiren vakıf, bu siperlikleri salgının merkezi olan İstanbul’daki çeşitli kamu hastanelerine bağışladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mapfre Sigorta CEO’su Stefan Jensen, “Bugünlerde koronavirüs pandemisini durdurmak ve toplum sağlığını korumak için birçok kurum ve kuruluş etkin bir şekilde mücadele veriyor. Hepimizi zorlayan bugünleri, birbirimize destek olarak ve moralimizi yüksek tutarak çok daha kolay geride bırakacağımıza inanıyoruz. Bu bakış açısıyla da pandemi kapsamında en dezavantajlı gruplara yardım etmek ve bu krizi en az hasarla atlatmalarına vesile olmak amacıyla çok sayıda proje gerçekleştiriyoruz” dedi. İlandır...

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False