DASK, İzmir’de 125 milyon TL tazminat ödedi

Güncelleme Tarihi:

DASK, İzmir’de 125 milyon TL tazminat ödedi
Oluşturulma Tarihi: Aralık 04, 2020 15:19

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), 30 Ekim İzmir Seferihisar merkezli depremden sonraki 1 ay içinde incelemesi tamamlanan hasar dosya adetlerini açıkladı.

Haberin Devamı

Depremden sonraki 3. günde ilk tazminat ödemesini gerçekleştiren DASK, 3 Aralık itibarıyla toplam 15 bin 600 hasar dosyasının incelemesini tamamlayarak sigortalılara 125 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

22 BİN HASAR İHBARI ALDIK

Depremden sonra sahada sigortalıların yanında olarak depremin yaralarını en kısa sürede sarmayı hedeflediklerini belirten DASK Koordinatörü Erdal Turgut, şunları söyledi: “DASK olarak depremin hemen ardından bölgeye geldik ve çalışmalarımıza başladık. Depremden sonraki ilk günde eksperlerimiz sahaya çıktı ve 3. günde ilk ödemeleri gerçekleştirdik. O günden bu yana da hasar ihbarlarını en kısa sürede sonuçlandırmak için aralıksız çalışıyoruz.”

Bugüne kadar toplam 22 bin hasar ihbarı aldıklarını ve depremden sonraki 1 ay içinde bunların 15 bin 600’ünü sonuçlandırdıklarını kaydeden Turgut, sonuçlanan dosyalar için de 125 milyon TL ödeme yaptıklarını açıkladı. Kalan dosyaları da en hızlı şekilde sonuçlandırmak ve ödemeleri tamamlamak için zorlu pandemi şartlarına rağmen aralıksız çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Turgut, “İzmir depreminden sonra yapılan ödemelerle birlikte DASK’ın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği toplam ödeme tutarı 550 milyon TL’ye ulaştı” açıklamasını yaptı. İlandır...

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!