GeriEkonomi Sancak, Akşam ile Skyturk’ü aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sancak, Akşam ile Skyturk’ü aldı

Sancak, Akşam ile Skyturk’ü aldı
refid:25178294 ilişkili resim dosyası

İşadamı Ethem Sancak aralarında Akşam gazetesi ve Skyturk360 televizyonu da bulunan Turkmedya’yı 62 milyon dolara aldı.

ÇUKUROVA Holding’in bünyesindeki aralarında Akşam gazetesi, Skyturk360 televizyonu da bulunan Türkmedya Grubunu 62 milyon dolara Ethem Sancak’a geçti. Turkmedya tarafından yapılan açıklamada, “Skyturk360 televizyonu ve bünyesinde 2 ulusal gazete; 1’i haftalık, 4’ü aylık olmak üzere 5 dergi ve 1’i ulusal, 1’i bölgesel olmak üzere 2 radyo kanalı bulunduran Turkmedya’nın satış süreci 21 Kasım 2013 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Çukurova Holding ile işadamı Ethem Sancak arasında bir süredir devam eden görüşmeler anlaşma ile sonuçlanmıştır” denildi.

KÖKLÜ DEĞİŞİM MESAJI

Turkmedya’nın açıklamasında şirketin geleceğine dönük şu mesajlar verildi: “Geçmişte içinden geçtiği zor dönem nedeniyle yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na(TMSF)devredilen Skyturk360 televizyonu, Akşam ve Güneş gazeteleri; Alem, Platin, Stuff, Autocar ve FourFourTwo dergileri, Lig Radyo ve Alem FM radyoları bu yeni dönemde Turkmedya çatısı altında toplanarak kendi kurumsal tarihinde ve yapısında köklü bir dönüşüm gerçekleştirecektir. Bu köklü dönüşüm ile birlikte yüzünü geleceğe dönerek sektöründe iddialı bir konuma hızla yükselecektir. Turkmedya’nın bütün markaları, Skyturk360’ın halihazırda yayınlarına devam ettiği 32 bin metrekarelik bir alanda kurulu olan kampusunda birarada olacaktır.

ÖZDEMİR İLE DEVAM

TMSF’nin gruba el koymasıyla birlikte başlayan bu önemli süreci başarıyla yöneten Turkmedya Grup Başkanı ve Skyturk360 Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Özdemir ile yola devam edecek olan Turkmedya, bundan sonraki süreçte geçmişten gelen sıkıntılarını hızla aşmayı, çatısı altında topladığı değerli markaların gücü ve yeni yapılanmasının yaratacağı büyük sinerji ile medyada yeni bir soluk ve ekol olmayı önüne hedef olarak koymaktadır. Medya grubumuz, zor dönemlerde gösterdikleri özveriyle bugünlere gelinmesinde emeği geçen yol arkadaşları ile atacağı planlı ve emin adımlarla ulaşacaktır.”
Turkmedya Grubu’nun geçen temmuz ayında 60 milyon dolara Cengiz-Kolin-Limak ortaklığına satıldığı açıklanmıştı. Eylül ayında ortaklık, “satın almadan vazgeçtiklerini” duyurmuştu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False