GeriEkonomi Sahte alkol turizmcileri harekete geçirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sahte alkol turizmcileri harekete geçirdi

Kemer'de aldıkları alkolün sahte çıkması nedeniyle komaya giren 3 Alman turistin yaşamını yitirmesiyle ilgili olay, turizmcileri harekete geçirdi.

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, Antalya Kemer’de 3 Alman turistin ölümüyle sonuçlanan olaydan üzüntü duyduklarını söyledi. Suçluların her kim olursa olsun en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini belirten Barut, yaptığı açıklamada “Tüm alkollü içecek dağıtan, distribütörler, tedarikçiler, şişeyle satan market, bakkal, büfe vb. gibi kurumlar alkollü içecekleri bardakla servis eden otel, lokanta, gece kulübü gibi mekanlar sıklıkla denetlenmelidir” dedi.

Otelciler olarak bir şekilde şaibe altında kalmamak için her türlü denetime açık olduklarını belirten Barut, “Türkiye Otelciler Federasyonu olarak bölge derneklerimiz kanalı ile bağlı bulunduğumuz Valilik, Kaymakamlık ve Tarım Müdürlüklerine üyelerimizin sezon öncesi denetlenmesi için yazılı başvuruda bulunduğumuzu belirtmek isteriz. Hepimiz denetimleri arttırırken, bataklığı da kurutacak tedbirler de almak zorundayız” dedi.

"ÖTV İNDİRİMİYLE KAÇAK ÜRETİM ÖNLENSİN"

Merdivenaltı, kaçak, insan sağlığını tehdit eden maddeler içeren alkollü içecek imalathanelerinin kapatılması için derhal güvenlik birimlerinin harekete geçmesini beklediklerini ifade eden Barut, “Bu elim olay vesilesi ile bir kere daha hatırlatmalıyız ki bu kadar kaçak üretiminin ve kaçak içki girişinin ana sebebi alkollü içeceklerdeki yüksek ÖTV oranlarıdır. ÖTV vergisindeki indirim, kaçakçılığın ve merdivenaltı imalatın önüne geçecektir. Evet, kullanıcıları denetleyelim ama öncelikle kaçak üretim yapanları ortadan kaldıralım. Hiçbir şey insan sağlığından önemli değildir” dedi.
False