GeriEkonomi Sahibinden kiralık Ankapark!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sahibinden kiralık Ankapark!

Sahibinden kiralık Ankapark!

Ankara’da yapımına 2013 yılında başlanan Ankapark için Ankara Büyükşehir Belediyesi, şartname hazırlayarak kiralama veya işletme ihalesine çıkacak. Belediye Meclisi, dün kira veya işletme sözleşmesinin imzalanması yetkisini Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na verdi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde yapımına başlanan ve çalışmaları devam eden Ankapark için Ankara Büyükşehir Belediyesi, şartname hazırlayarak kiralama veya işletme ihalesine çıkmaya hazırlanıyor.

Sahibinden kiralık Ankapark

 Konuya ilişkin Başkanlık Yazısı dün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülerek karara bağlandı. CHP grubunun ‘ret’ oyu kullandığı karar ile kira veya işletme sözleşmesinin imzalanması yetkisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na verildi. 

 5659 sayılı Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü Kuruluş Kanunu’nun ilgili maddesine yer verilen Başkanlık Yazısı’nda Atatürk Orman Çiftliği ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokoller ile hayvanat bahçesi ve Temapark alanının intifa hakkının 10 yılı aşmamak üzere belediyeye verildiği hatırlatıldı.

 Yazıda temapark alanının Ankapark bölümünün tamamlandığı belirtilerek “Söz konusu Ankapark alanının bu kanunda belirtilen süre içerisinde üçüncü şahıslara kiraya veya işletmeye verilmesi planlanmaktadır” denildi. 

Sahibinden kiralık Ankapark

 Oy çokluğuyla alınan karara göre 10 yıllık süre ile ilgili bir kanun değişikliği olması halinde yeni sürenin en üst seviyesini kapsayacak şekilde ihaleye çıkılacak.

 Ankapark’ın kiraya veya işletmeye verilmesi, gerekli şartnamenin ve taslak sözleşmenin hazırlanması, şartnameye ve sözleşmeye konulması gereken hükümlerin oluşturulması, kira veya işletme sözleşmesinin imzalanması yetkisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nda olacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False