GeriEkonomi Polisin çalışma saati mahkemeye taşındı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polisin çalışma saati mahkemeye taşındı

Polisin çalışma saati mahkemeye taşındı
refid:24470147 ilişkili resim dosyası

EMNİYET-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Özaydın, polis teşkilatında uygulanan ’12-24’ çalışma sisteminin kaldırılması için Manisa İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Özaydın, 12 saat çalışan polisin halka iyi hizmet veremeyeceğini savundu.

Manisa Emniyeti’ne bağlı karakollarda görev yapan polislerin 12 saat çalışıp 24 saat dinlenmesini öngören ’12-24’ çalışma sistemi mahkemelik oldu. Emniyet Sen Manisa Şubesi Başkanı Ali Özaydın, Manisa’da 1500 polisin görev yaptığını ve karakollardaki polislerin 12 saat çalışmak zorunda bırakıldığını belirtti.

Manisa İdare Mahkemesi’ne, çalışma sisteminin iptali için dava açan sendika Başkanı Özaydın, Manisa eski Valisi Halil İbrahim Daşöz’ün 12 saat çalışmayı öngören sistemi kaldırdığını, ancak yeni Vali Abdurrahman Savaş’ın göreve başlamasıyla sistemin geri getirildiğini kaydetti. ’8-24’ çalışma sisteminin hem polis teşkilatı hem de vatandaşlar için daha avantajlı olacağını savunan Özaydın, "Karakollardaki polisler 12 saat çalıştırılıyor, ancak ne ek bir ücret veriliyor ne de izin. Bu haksız uygulama polisleri canından bezdirdi. Biz diğer devlet memurları gibi insanca yaşamak istiyoruz. Polis intiharları arttı, çünkü polis mutlu değil. Yeni Valimize sesleniyoruz. Emniyet Teşkilatı’nın Türkiye’de uygulamaya başladığı ’8-24’ çalışma sistemi Manisa’da da uygulansın. Biz de vatandaşa güler yüzlü hizmet verelim" dedi. Özaydın polislerin mesai saatlerinin düşmesiyle evlerine huzur geldiğini ve kendilerini daha mutlu hissettiklerinin araştırmalarla ortaya konduğunu ifade ederek Türkiye’de 50 ilde uygulanan ’8-24’ çalışma sisteminin bir an önce Manisa’da da uygulamaya koyulmasını istedi.

6 AYDA 12 SORUŞTURMA

Emniyet-Sen’i kurduktan sonra büyük bir baskı altına alındıklarını da iddia eden Ali Özaydın, 17 yıllık meslek hayatında hiç soruşturma geçirmediğini, ancak sendika çalışmalarından dolayı 6 ayda 12 soruşturmaya uğradığını dile getirdi. Sekiz polisin meslekten ihraç edilmesine karar verildiğini söyleyen Özaydın, hakkında açılan iki davadan ceza aldığını ancak bu davaları da mahkemeye taşıdığını kaydetti. Manisa’da yaklaşık 130 üyelerinin bulunduğunu belirten Özaydın, zorunlu hizmet süresinin bitmemesine rağmen Kocaeli’ye atandığını ifade etti.


Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False