GeriEkonomi Perakendeciden Gezi Parkı’na mağaza yok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  162
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Perakendeciden Gezi Parkı’na mağaza yok

Perakendeciden Gezi Parkı’na mağaza yok
refid:23407298 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

ALIŞVERİŞ merkezi yapılacağı için günlerdir büyük protestolarla korunmaya çalışan Taksim Gezi Parkı’na Türk perakendeciler mesafeli yaklaşıyor. Silk&Cashmere ve Herry “Bu kadar çok toplumsal reaksiyon olan bir yerde mağaza açmayız” dedi.

Roma'da düzenlenen Perakende Zirvesi'nde Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Herry markasının sahibi Selami Sarı, "Tepki olarak ben oöyle bir AVM'ye girmem, kan dökülmüş bir yerde mağaza açmam. Ben Karadenizliyim, yeşile aşığım. İnsanlar ağaçları korumak için bu kadar reaksiyon veriyor. Ne Gezi Parkı’nda ne de Emek Sineması’nın yerine yapılacak AVM’de yer almam" dedi.

Silk & Cashmere markasının kurucusu ve CEO’su Ayşen Zamanpur da toplumsal hassasiyetlerin dikkate alınması gerektiğini vurgulayarak “Bu kadar çok toplumsal hassasiyet gösterilen konu da gözlerimizi kapatamayız. İlla orada olmamız şart değil. 7 yıldır Beyoğlu’nda yer arıyorum ama ne Gezi’ de ne de Emek’te mağaza açmam” diye konuştu.

ŞEHİR İÇİNDE OLMASIN

/images/100/0x0/55eb506cf018fbb8f8b947f3
Damat, Tween gibi markaları bünyesinde bulunduran Orka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ise projenin tamamını görmek gerektiğini belirterek “Tarihi gerçekliği korunacak deniyor. Tabii ki toplumsal hassasiyeti de gözetmek lazım. Ancak ben zaten genel manada AVM’lerin şehir içinde olmaması gerektiğini düşünüyorum yıllardır. Çünkü bu pek çok alt yapı ve üst yapı sorununa neden oluyor” dedi.

AVM kiralama ve danışmanlık hizmeti veren 4A’nın Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kurtuluş “Böyle bir yeri ne kiralarım ne danışmanlık veririm ne de tüketici olarak giderim” diye konuştu.

BOYNER DE GİRMİYOR

Taksim'de yapılması düşünülen AVM'ye Boyner Grubu da girmeyeceğini açıkladı. Ümit Boyner Twitter'dan 'halkın ve müşterilerimizin bu denli karşı çıktığı bir projede yer almamız mümkün değildir" açıklamasını yaptı.

Perakendeciden Gezi Parkı’na mağaza yok
 

dcengiz@hurriyet.com.tr

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle