Peninsula İstanbul gecelik 1050 Euro fiyat ile açılıyor

Güncelleme Tarihi:

Peninsula İstanbul gecelik 1050 Euro fiyat ile açılıyor
Oluşturulma Tarihi: Aralık 24, 2022 07:00

Dünyanın önde gelen lüks otellerinden The Peninsula Hotels, Türkiye’deki ilk otelini İstanbul, Galataport’ta 14 Şubat’ta açıyor.

Haberin Devamı

177 odanın bulunduğu otel, toplam 4 binadan oluşuyor; koruma altındaki 3 binanın yapımı ise 1900’lü yılların başlarına kadar uzanıyor. The Peninsula Hotels, 1866 yılında kurulan The Hongkong and Shanghai Hotels (HSH), Limited tarafından işletiliyor. AŞirketin otellerinin bulunduğu diğer yerler ise şu şekilde sıralanıyor: Şanghay, Pekin, Tokyo, New York, Chicago, Beverly Hills, Paris, Bangkok ve Manila.

EN İYİ LOKASYON

Şirketten dün yapılan açıklamada, The Peninsula Hotels’in sahibi ve işletmecisi olan The Hongkong ve Shanghai Hotels, Limited’in Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Clement Kwok, projeyle ilgili “Ortaklarımız Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ile birlikte, The Peninsula Istanbul’un açılışıyla küresel varlığımızı genişletmek için heyecanlıyız. İstanbul, genç ve etkileyici enerjisiyle, binlerce yıllık tarihi olan ve çok kültürlü bir şehir. Uzun yıllardır bu işi yapan bir yatırımcı olarak, bir Peninsula oteli açarken en iyi lokasyonu seçmek için seneler harcıyoruz. Boğaz’daki bu güzel mülkü restore etmek için titizlikle çok zaman ve çaba harcadık” dedi. KWOK, geçtiğimiz ağustos ayında CNBC’ye yaptığı açıklamada, intikam harcamalarındaki artışa rağmen temkinli olmaya devam edeceklerini söylemiş; resesyon, enflasyon ve ücret artışlarına ilişkin, “Bizim sektörümüzde bu sorunların üstesinden gelmek o kadar da kolay değil. Çünkü işimiz turizm ve seyahat talebiyle doğrudan ilintili” diye konuşmuştu.

The Hongkong ve Shanghai Hotels, Ltd. Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Peter Borer ise, “The Peninsula Istanbul’un açılışı, markamız ve lüks seyahat tutkunları için muhteşem bir yeni dönemi temsil ediyor. Yeni projemiz ile en seçici seyahat hayallerini gerçekleştiren muhteşem bir lokasyon sunmaktan mutluluk duyarız” açıklamasını yaptı.

Haberin Devamı

SÜİT ODA 7 BİN 600 EURO

Penınsula’da kalmanın bedeli açılışa özel olarak sunulan fiyatlara göre, kahvaltı dahil geceliği 1050 Euro, yani yaklaşık 21 bin TL olacak. Şirketin verdiği bilgiye göre, konuklar aynı zamanda yemek, SPA ve wellness deneyimi için de 100 Euro değerinde hediye çeki ve tüm süit rezervasyonları için ücretsiz havaalanı karşılama olanaklarından da faydalanabilecek. Otelde en yüksek konaklama bedeli ise süit odada 7 bin 600 Euro olurken; İstanbul’daki otelle aynı standartlarda (superior room) bir Peninsula oda New York’ta 633 dolar (596.2 Euro), Chicago’da 450 dolar (424 Euro), Beverly Hills’te ise 945 dolar (890 Euro) değerinde.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!