GeriEkonomi Pazarlama dünyasında işinizi kolaylaştıran Google araçları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pazarlama dünyasında işinizi kolaylaştıran Google araçları

Pazarlama dünyasında işinizi kolaylaştıran Google araçları

Google artık bir arama motorundan çok daha fazlası. İşte işinizi kolaylaştıracak Google araçlarından bazıları...

Google yalnızca 1,7 milyar kişinin kullandığı bir arama motoru değil. Akademik alanlarda, pazarlama ve finans sektöründe de çeşitli araçları sayesinde farklı amaçlara hizmet edebilen Google, yeni geliştirilen ürünleri ile iş yaşamınızda yardımcınız oluyor.

Google MyBusiness

Google'ın bu aracı sayesinde şirketinizin pazarlama kanallarını daha geniş bir alana sunabiliyorsunuz. Ücretsiz reklam yapma olanağı sağlayan bu araç, şirketinizin aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Ayrıca SEO çalışmaları ile farklı kullanıcılara da erişebiliyorsunuz.

Google+ Business

Bir diğer pazarlama aracı olan Google+ Business ile birlikte sayfanızı genişletebilir, keywordler ile müşteri kitlenizi sayfanızda tutabilirsiniz. Aldığınız paylaşım ve etkileşimlere göre sayfanızın değeri daha da artacak ve aramalarda daha kolay bulunan bir şirket olabileceksiniz.

Google Web Yöneticisi

Şirketinizin pazarlama araçlarından biri de internet sitesi. Dolayısıyla internet sitenizin hedef kitlenize hitap etmesi ve çekici olması çok önemli. Google Web Yöneticisi size bu konuda yardımcı oluyor. Bu araç, internet sitenizin geliştirilmesi gereken yönlerini size rapor olarak sunuyor. Site akışınızı ve trafiğini buradan net bir şekilde inceleyebiliyorsunuz

Google AdWords

Artık Google üzerinde ulaşılabilirliği yüksek olmak ve arama motorunda reklam sahibi olmak pazarlama adına çok önemli. Şirketinizin üst sıralarda yer almasını sağlayan, SEO ile uyumlu bir şekilde çalışan Google AdWords, anahtar kelimeler ve aranma trendleri üzerinden sitenize yön veriyor. Google'da fark yaratarak üst sıralara tırmanabilmek için uygulamanın ücretli bölümlerini satın alabilirsiniz.

Google Analytics

Sitenizin ve şirketinizin internet üzerindeki pazarlama stratejilerinin başarılı olup olmadığını bu uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulama sayesinde hedef kitlenizi de başarılı bir şekilde yönetme şansına sahipsiniz.

Google Drive

15 GB'ye kadar ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu bulut uygulaması sayesinde şirketinizin tüm dosyalarını güvenli bir şekilde saklayabilir ve mail üzerinden bunları paylaşabilirsiniz. Tüm akıllı cihazlar ve mobil uygulamalar üzerinden kullanılabilmesi de bir diğer avantaj.

Google FeedBurner

Sitenize gelen ziyaretçiler, bu araç üzerinden firmanıza üye olabilir ve hakkınızdaki gelişmeleri takip edebilir. Böylece en yeni kampanyaları ve haber bültenlerini takipçilerinizle online paylaşabilirsiniz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle