GeriEkonomi Patron çabuk gelsin yoksa gemiyi satacağız!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Patron çabuk gelsin yoksa gemiyi satacağız!

Patron çabuk gelsin yoksa gemiyi satacağız!
Abone Olgoogle-news

İSTANBUL Ahırkapı açıklarında iki yıldır bekleyen gemi için İstanbul Liman Başkanlığı ilan verdi. Başkanlık, “Geminin sahibi tarafından acilen bulunduğu yerden kaldırılsın. Aksi taktirde mevzuat kapsamında satışına karar vereceğiz” dedi. Personelsiz bir biçimde bekleyen geminin armatörü iflas edince, iki yıl önce Ahırkapı’da demirlemişti. Geminin halen aynı noktada bulunuyor.

PERSONEL DE TERK ETTİ
İstanbul Liman BaşkanlığıTallas” isimli gemi için ilan verdi. 1974 yılında imal edilen gemi 14 Ağustos 2015’ten beri Ahırkapı Demir Bölgesi’nde bulunuyor. Geminin herhangi bir ticari faaliyet yok. Gemide personel de bulunmuyor.

GEMİYİ ACİLEN KALDIRIN
Batması halinde çevre kirliliğine sebep olacak gemi ile ilgili İstanbul Liman Başkanlığı verdiği ilanda “Geminin sahibi tarafından acilen bulunduğu yerden kaldırılması aksi taktirde ilgili mevzuatlar kapsamında satış kararı verilmesi gerekecektir” denildi.
65 metre uzunluğu 9 metre genişliği olan geminin detveyti 1241 ton. İngilterede kurulu Importica L. P. İsimli şirkete ait olduğu anlaşılan gemi Kamboçya bayrağını taşıyordu. Ancak anılan ülkenin de 1 Mayıs 2016’da bayrağı düşürdüğü anlaşıldı. Geminin satışı halinde 500 bin liraya alıcı bulabileceği belirtiliyor.

RUS ARMATÖR İFLAS ETMİŞTİ
Tallas isimli kuru yük gemisi iki yıl önce de, deniz ortasında mahsur kalan mürettebatıyla gündeme gelmişti. Kırım’dan dönüşte, Rus armatörün iflası ile gemi Marmara Denizi’ne demirlemişti.

Patron çabuk gelsin yoksa gemiyi satacağız

Fotoğraflar: Marinetraffic.com

Patron çabuk gelsin yoksa gemiyi satacağız

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle