GeriEkonomi Özyeğin Üniversitesi kredi başvuru süresini uzattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Özyeğin Üniversitesi kredi başvuru süresini uzattı

Özyeğin Üniversitesi kredi başvuru süresini uzattı
refid:9489436 ilişkili resim dosyası

Özyeğin Üniversitesi’nin mezuniyet sonrası geri ödeme fırsatı sunan Üniversite Destekli Kredi Sistemine başvuru süresi, artan talep üzerine 4 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.

Önce oku, sonra öde/ Özel röportaj

Özyeğin Üniversitesi’nin Finansbank işbirliği ile oluşturduğu Türkiye’de ilk kez uygulanan Üniversite Destekli Kredi Sistemine göre öğrenciler, kredilerini mezun olduktan sonra geri ödeyebilme imkanına sahip olacak.

Özyeğin Üniversitesi, ilk yıl tüm öğrencilerine ÖSS başarısı ile orantılı %50, %75 ve  % 100 oranlarında burs verecek. Öğrenciler 24 bin YTL tutarındaki yıllık öğrenin ücretinin burs miktarı dışında kalan miktarı için kredi kullanılabilecek. %50 oranında burs almaya hak kazanan öğrenciler burs miktarı dışında kalan yıllık öğrenim ücretinin 5.000 YTL’si için;. %75 oranında burs alan öğrencilerine ise geriye kalan yıllık öğrenim ücretinin 3.000 YTL’lik kısmı için kredi kullanabilecek.

Yıllık 5.000 YTL’lik kredinin geri ödeme süresi, mezuniyetten sonra en fazla 7 yıl, yıllık 3.000 YTL’lik kredinin geri ödeme süresi ise mezuniyetten sonra en fazla 5 yıl olacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False