GeriEkonomi Oyun tutkunları buluştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyun tutkunları buluştu

Oyun tutkunları buluştu

Türkiye’de 850 milyon dolar büyüklüğe ulaşan oyun sektörünün önde gelen firmaları en yeni ürünleri ile CNR Games Week’te görücüye çıktı. 10 Haziran’a kadar CNR EXPO’da devam edecek fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

DİJİTAL oyun dünyası İstanbul’da buluştu. Video Oyunları ve Teknoloji Fuarı CNR Games Week İstanbul, CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açtı. CNR Holding tarafından düzenlenen fuarda, en son teknolojiye sahip VR platformları, son dönem piyasaya çıkan bilgisayar, bilgisayar bileşenleri, konsollar, bağımsız oyun geliştiricileri, kutu oyunları gibi birçok yeni teknoloji bir arada sergileniyor. Fenomen oyuncular, turnuvalar, her yaştan oyuncu ve teknoloji meraklıları, oyun stüdyoları, üniversiteler ve önde gelen oyun şirketlerinin katılımıyla gerçekleşen fuar, 10 Haziran’a kadar devam edecek.

OYUN ALANLARI KURULDU
Yerli ve yabancı 50 binin üzerinde bilgisayar oyuncusu (gamer), fenomen oyuncular, teknoloji tutkunlarını, oyun stüdyoları, üniversiteler ve önde gelen oyun şirketleri ile buluşturan fuarda çok sayıda bireysel oyuncunun yanı sıra, e-spor takımlarının da katılacağı Pubg, Fortnite, League Of Legends, Cs:Go, Fifa 18, Hearthstone, Rocket League ve Pes 18 gibi turnuvalar düzenlenecek. Turnuvalarda dereceye girenlere toplam 35 bin TL ödül verilecek. Fuarda ziyaretçilerin sevdikleri oyunları doyasıya oynayabilmeleri için oyun alanı da kuruldu. Dijital dünyayı gerçek gibi deneyimleten sanal gerçeklik ile uygulayarak öğrenmek isteyenler için kurulan atölye çalışmaları da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

SANAL GERÇEKLİKLE UÇUŞ KORKUSUNA SON
Fuarda uçak korkusu bulunanlar için de çözümler yer aldı. Red Horizon firması tarafından geliştirilen sanal gerçeklik uygulaması ile kişilerin uçak korkusu 2 seansta son buluyor. Fuarda 30-40 yaş aralığındaki yetişkin için de nostalji alanı oluşturuldu. Bu bölümde Street Fighter, Mortal Combat gibi oyunlar ziyaretçiler tarafından oynanabiliyor. Fuarın en pahalı oyun bilgisayarı ise 18 bin TL fiyatı ile MSİ standında bulunan i9 işlemci özelliğine sahip GT75 Titan 8RG oldu. Fuarda ayrıca Türk firması tarafından dünyada ilk kez üretilen ısıtma ve soğutma özelliğine sahip profesyonel oyuncu koltukları da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

İKİLİ TİCARİ GÖRÜŞMELER YAPILIYOR
Fuar, Türkiye’de 850 milyon doları aşan büyüklüğe ulaşan oyun sektörünün önemli oyuncularının bir araya getirdi. Troy Games, Time Valker, Zümrüdü Anka-Phoenix, Cino. Nitra Oyun. Mangodo Dijital, Zambitious S.L, MTV Elektronik, Eflatun Yazılım, X Donanım, Nüans Dış Ticaret, Tem Agency, Atom Bilişim, Malcom Bilgisayar, GNB Dijital gibi firmaların yanı sıra, İstanbul Aydın Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Biltes Koleji ve Bilge Adamı’n da katıldığı fuarda oyun geliştirme seminerleri, teknoloji şirketleri tarafından yapılan sunumların yanı sıra B2B diye adlandırılan ikili iş ticari görüşmeler de gerçekleştiriyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False