GeriEkonomi Otobil’in finalistlerini tanıyalım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otobil’in finalistlerini tanıyalım

Küçük sınıfın finalist otomobilleri

MINI

Geçmişiyle efsane haline gelen otomobiller arasında yer alan Mini Cooper, BMW grubuna dahil olduktan sonra büyük bir değişim geçirdi. 2001 yılında üretilmeye başlanan yeni Mini’nin üç motor seçeneği bulunuyor. Mini One adı verilen seçenekte kullanılan 1.6 litrelik 16V motor 90 beygir güç üretiyor. Mini Cooper’da ise aynı motor 110 beygir güce sahip. Mini Cooper S’de ise aynı motorun supercharger besleme sistemi ile güçlendirilmiş versiyonu bulunuyor. Bu sayede güç 171 beygire çıkarılmış oluyor.

HONDA JAZZ

Honda’nın yeni nesil modellerinden Jazz, yakaladığı satış rakamlarıyla sınıfında söz sahibi otomobillerden biri haline geldi. Honda Jazz’ın bu başarısında farklı tasarımının yanı sıra 1.4 litrelik hacimli ve 83 beygir güç üreten motor teknolojisi de etkili oldu. VTEC (Valve Technology) isimli değişken subap zamanlama sistemine sahip bu motor, tüm diğer VTEC motorlarında görülen özel bir supap çalışma prensibine sahip. 5 ileri manuel şanzımanın yanı sıra CVT isimli bir de otomatik vites seçeneği bulunan Honda Jazz, boyutlarından beklenmeyecek bir performans sergiliyor. Honda Jazz LS ve ES olmak üzere iki farlı donanım seçeneğine sahip.

VOLKSWAGEN POLO

Volkswagen’in küçük sınıftaki başarılı temsilcisi Polo, yenilenen yüzü ve değişen donanım seçenekleriyle geçtiğimiz aylarda Türkiye’de satışa sunuldu. 30’uncu yılına dinamik bir görünümle giren Polo’da ön bölümdeki ‘V’ şeklindeki radyatör ızgarası, araca sportif bir görünüm kazandırıyor. Polo, 1.4 litre 75 beygir benzinli ve 1.4 litre 80 beygir dizel motor seçenekleriyle Türkiye’de satılıyor. Dört silindirli 16V benzinli motor seçeneği 5 ileri manuel veya 4 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. 1.4 TDI motor ise sadece manuel şanzımanla birlikte sunuluyor. Polo’da Trendline ve Comfortline olmak üzere iki farklı donanım seçeneği bulunuyor.

Giriş sınıfının finalist otomobilleri

CLIO SYMBOL

Bu segmentteki diğer yerli otomobil, Renault Clio Symbol. Bursa’da üretilen Renault Clio Symbol, Türkiye’nin en çok satan otomobiller arasında yer alıyor. Renault Clio Symbol’ün benzinli ve dizel motor seçenekleri mevcut. Değişik seviyede güvenlik ve konfor donanım paketleriyle satın alınabilen Renault Clio Symbol, sağlamlığıyla da ticari araç (taksi) sahiplerinin bir başka gözde otomobili. Clio Symbol’de 1.4, 1.4 16V, 1.6 litre benzinli ve 1.5 dCi 65-80 beygir dizel olmak üzere toplam 5 farklı motor seçeneği bulunuyor.

HYUNDAI ACCENT

Hyundai Accent, bu segmentteki üç yerli üretim araçtan biri. Diğer tüm Hyundai modelleri gibi, son jenerasyonu ile genel kalitesinde büyük bir artış sağlanan Hyundai Accent, bu haliyle çok daha mantıklı bir seçenek haline geldi. Uygun fiyatı ile Türkiye’de orta ölçekli ailelerin büyük talep gösterdiği Hyundai Accent, eski nesil Accent’lere oranla gerek konfor, gerek güvenlik, gerekse performans açısından çok daha ileri seviyede. Accent’te 1.3, 1.6 litre benzinli ve 1.5 litre dizel olmak üzere toplam 3 farklı motor seçeneği bulunuyor.

SEAT CORDOBA

Seat Cordoba, hatchback kardeşi Seat Ibiza ile aynı yüze sahip. Çekici ve modern dizaynıyla, sınıfının referans otomobillerinden biri olan Seat Cordoba, Volkswagen teknolojisi ve sağlamlığıyla, bu segmentteki en başarılı otomobillerden biri. Arka kısmıyla kardeşi Seat Ibiza’dan ayrılan Cordoba’da çeşitli donanım paketleri mevcut. Bu aksesuarlar ile Seat Cordoba, sınıfının en lüks ve güvenli otomobillerinden biri halini alıyor. Seat Cordoba, 1.4 litre 75 beygir, 1.4 litre 100 beygir benzinli, 1.4 litre 75 beygir ve 1.9 litre 130 beygir dizel olmak üzere toplam farklı 4 motor seçeneği sunuyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False