GeriEkonomi Ormanda turizm alanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ormanda turizm alanı

Ormanda turizm alanı
Abone Olgoogle-news

AK Parti’nin TBMM Başkanlığı’na sunduğu 12 maddeden oluşan ‘Turizmi Teşvik Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ ile turizmde yeni yapılanmalar getiriliyor.

Teklifle, turizm amaçlı değerlendirilmesinde yarar görülen, kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgeleri ve turizm merkezlerindeki Hazine’nin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazlardan Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun görülenler iki ay içinde Bakanlığa tahsis edilebilecek.

Orman Genel Müdürlüğü sabit kıymetlerine alınan tesislerden konaklama amaçlı kullanılması mümkün olanlar ile mesire yerleri içerisindeki her tür ve kapasitede konaklama tesislerini tahsis etme yetkisi Kültür ve Turizm Bakanlığı’na verilecek.

Belge almadan faaliyette bulunan deniz turizmi araçları ve işletmelerine uygulanacak müeyyideler, cezalar ve belge iptaline ilişkin düzenlemeler yapılacak.

Türk bayraklı yatların rekabet gücünün arttırılması ve yabancı bayraklı yatların ticari faaliyetlerinden dolayı Devletin vergi kaybının önlenmesi için ülke karasularında yabancı bayraklı yatların ticari faaliyetlerine izin verilmeyecek.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle