GeriEkonomi Ofiste işe odaklanamayanlara özel öneriler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofiste işe odaklanamayanlara özel öneriler

Ofiste işe odaklanamayanlara özel öneriler
Abone Olgoogle-news

İş hayatında zamanı doğru kullanmak oldukça önemli. İşte işe odaklanamayanlara özel öneriler...

İş hayatında zamanı efektif kullanmak ve motivasyon oldukça önemli. Ancak yoğun iş temposu ve çalışma saatleri bazen işe odaklanma sorunlarını beraberinde getiriyor. İşte ofiste işe odaklanamayanlara özel öneriler...

Mola verin: Dinlenmek iş verimini yükseltmede oldukça önemli. Dinlenirken zamanın boşa geçtiğini düşünmeyin. Tam aksi mola vermeden çalışan insanlar işe odaklanmada güçlük çeker ve verimleri düşer. Uzun uzun molalar vermek zorunda da değilsiniz. Bir kahve molası, birkaç müzik dinlemek gibi kısa ve sık molalar verebilirsiniz. Gerekli zamanlarda mola vermek işe döndüğünüzde daha odaklanmış ve verimli olmanızı sağlar.

Planlı olun: Planlı olmak işinize odaklanmanızı etkiler. İşleri zamanında başlayıp zamanında bitirmeniz ve diğer işlerinizi biriktirmemeniz işinize odaklanmanızda oldukça etkili. Tersi durumda elinizdeki işi bitirmeden bir diğerini nasıl yapacağınızı veya nasıl çözümleyeceğinizi düşünürken o anki işinize odaklanmanız bir hayli güç olur. Bu yüzden planlı ve zamanlı olmak ofiste işe odaklanmanızı sağlayacaktır.

Çalışma ortamınızı düzenleyin: Çalışma ortamınızın dağınık olmasından kaçının. Düzenli bir ortamda dikkatinizi dağıtacak bir şey olmadığında daha verimli çalışırsınız.

İşinizi severek yapın: İşinizi sevin. Severek ve ilgiyle yaptığınız işte daha verimli olursunuz. Sadece maddi açıdan bakmamalısınız ve işinizde yükselmeye odaklanmalısınız. İşinizi severek ve benimseyerek yapmanız durumunda o işe istekle yaklaşmanız odaklanmanızı beraberinde getirecektir.

Ortamda dikkatinizi dağıtan şeyleri belirleyin: Ofisinizde sizi rahatsız eden sesler ve durumlar olabilir. Arkadaşlarınızın size rahatsızlık verecek kadar gürültüleri oluyor ise onlarla konuşabilirsiniz. Örneğin; çalışma sırasında telefonunuzun çalması, bilgisayarınızda sosyal medya hesaplarınızın açık olması ve bildirim gelmesi gibi nedenleri ortadan kaldırın. Çalışma sırasında sadece işinize odaklanın ve sonuca ulaşmayı hedefleyin.

Moral ve motivasyon: Özel hayatınızda veya iş hayatınızda bazen stresli zamanlar geçiriyor olabilirsiniz. Bu da sizin çalışırken odaklanamamanızda etkili olur. Bunun önüne geçmek için yaşantınızdaki bazı sorunları hızlı bir şekilde çözüme ulaştırmanız gerekir. Her zaman pozitif düşünün ve durumlara pozitif bakın. Kafanızı başka şeylerle meşgul etmeyin ve işinize odaklanın. Moraliniz iyiyken veriminiz ve odaklanmanız daha kolay olacaktır. İşinizde kimi zaman başarısızlıklar da olabilir. Fakat bunların motivasyonunuzu düşürmesine izin vermeden başarı odaklı olmanız ve bunun için pes etmeden çabalamalısınız.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle