GeriEkonomi Nazik kavşaktayız, birlik ve kardeşlik çok önemli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nazik kavşaktayız, birlik ve kardeşlik çok önemli

Nazik kavşaktayız, birlik ve kardeşlik çok önemli
refid:19120944 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Türkiye’nin kritik bir dönemeçten geçtiğine, çözüm için diyaloğun önemine vurgu yaptı.

TÜSİAD’ın yazılı mesajında, “Gerek terör ve şiddet gerekse deprem felaketi karşısında toplumumuzun bütün dünyaya örnek olarak gösterdiği birlik, beraberlik ve kardeşlik duygu ve çabası ileriye umutla bakmamızı sağlayan en önemli dayanağımızdır” denildi. Açıklamada şu mesajlar yer aldı:
Nazik bir kavşak
Cumhuriyetimizin 88’inci yılını, dünyada yaşanan gelişmeler çerçevesinde önümüzde duran sorunları ve çıkış yollarını konuşmak ve bu vesile ile Cumhuriyet’in değerlerini güçlendirmek için bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.
Türkiye Cumhuriyeti 88’inci yılında, bir yanda refah düzeyini artırma ve Cumhuriyetin çağdaş standartlarda bir demokrasiyle taçlandırılacağı umutlarının, diğer yanda çözülmeyi bekleyen bir dizi siyasi ve sosyal sorunun oluşturduğu manzaranın buluştuğu, nazik bir kavşaktadır.
Çözüm için diyalog
Geleceğin Türkiye Cumhuriyetinin dünyadaki saygın yeri, çağdaş birer Türkiye ve dünya vatandaşı olabilen, özgür bireylerin cumhuriyetinin olacak. Bu çerçevede, Türkiye’nin önündeki önemli sınavların başında kökleşmiş siyasi sorunlarının çözümünde diyaloğun sonuna kadar canlı tutulması ve demokrasinin derinleştirilmesi ve hukuk devleti değerleri içinde kalınması gelmelidir.
Kadın sorununa dikkat
Sosyal alanda ise kadınların eğitim, ekonomi ve siyasete katılımlarının gelişmiş ülkeler seviyesinde arttırılması ve sosyal statülerinin yükseltilmesi yüzüncü yılımızın en önemli hedefi olmalıdır. Eğitim alanı da halen ülkemizin uluslararası standartları yakalayamadığı ve özel özen ve gayreti gerektiren bir alan olarak önemini korumaktadır.
False