GeriEkonomi Nalburlar yapı market kuruyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nalburlar yapı market kuruyor

Sayıları hızla artan yapı marketler nalburları harekete geçirdi. Biraraya gelerek güçbirliği oluşturmaya çalışan nalburlar Birleşik Zincir Mağazalar adlı bir şirket kurdular.

TÜRKİYE çapında sayıları 15'e ulaşan yapı marketler nalburları sertleşen rekabet koşullarına karşı koymak amacıyla bazı önlemler almaya zorluyor. Büyük sermayeli kuruluşlar olan yapı marketlere karşı varlıklarını sürdürmeye çalışan nalburlar şimdi birleşme yoluna gidiyor. Nalburları biraraya getirerek güç birliği sağlamak için kurulan Nalbur Birleşik Zincir Mağazalar A.Ş. hızla faaliyetlerini sürdürüyor.

Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Özhan Erem'in yaptığı şirket küçük işletmeleri biraraya toplamaya çalışıyor. Kooperatif zihniyeti ile oluşturulan şirketin bütün hisselerine sayıları 2 bin 500'ü bulan nalburlar sahip olacak.

Sanal marketler

Özhan Erem ‘‘Bizi diğer yapı marketlerden ayıran en büyük özelliğimiz sanal marketimiz olacak. Tüm ortaklarımız e-ticaretin teslimat merkezi olacak’’ diyor. Sanal marketi çok önemseyen şirket mağaza konseptini de sanal ticarete göre oluşturuyor. Şirketin iki mağaza konseptinden birini sanal ticaret teslimat noktası olarak çalışacak ortak nalburlar oluşturacak. Bu nalburlar dükkanlarında hiçbir değişiklik yapmayacaklar. Sadece Vidahaus'un sanal ticaretinin teslimat noktası olacaklar ve kapılarına küçük bir Vidahaus etiketi yapıştıracaklar. Diğer mağaza konseptinde ise ortaklar franchising modeli gereği tek tip olacak ve işletme sistemine dahil olacaklar.

Şu anda tanıtım aşamasında olan Nalbur Birleşik Zincir Mağazalar Anonim Şirketi eylül ayında altyapıyı oluşturarak tüketici ile buluşmayı hedefliyor. Projeye şu ana kadar İstanbul'dan 800'ü aşkın nalbur katıldı. Şirket bu sayının 1200'e çıkacağını tahmin ediyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem ‘‘Dünyada bu sistemin örnekleri var. Perakendecilerin tek başlarına büyük marketlerle rekabet etme güçleri yok. Türkiye'de 50 bin nalbur var. Bizim sistemimiz diğerlerine de örnek olacaktır. Bizim perakendecimizin tek eksiği konsepti onu da biz sağlayacağız’’ diyor.

False