GeriEkonomi Mucitler ABD zirvesinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mucitler ABD zirvesinde

ABD'nin California Eyaleti'ndeki Pasadena kentindeki 11. Mucitler Konvansiyonu, dünyanın dört bir tarafından gelen müteşebbislerin yeni icatlarını ticari mala dönüştürecek yatırımcılar için çok ilginç, kimi zaman insanı hayretlere düşüren, hayatı kolaylaştıran, bir kısmı da belki sadece eğlence amaçlı birçok ürün tanıtılıyor.

MOTORİZE PATEN:

Californialı mucit Tom Gendle'ın geliştirdiği ‘‘Power Blades'' adlı, motorize, elde tutulan valf ile kontrol edilen sabit patenler, tam anlamıyla ‘‘fazla efor sarfetmeden fiziki egzersiz, jimnastik yapmak'' isteyenlere göre. Çifti 699 dolara satılan bu sabit, motorize patenlerle fiziki egzersiz yapmak isteyenler, durdukları yerde saatte 30 kilometre koşmuş kadar efor sarfetmiş olacaklar.

KAN DOLAŞIMI ÇORABI:

‘‘Pio Power Health Stockings and Socks'' diye tanıtılan sağlıklı çoraplar mineral elyaftan dokunmaları sayesinde, vücudun oksijen alımını artırıp, stresi giderdiği gibi kan dolaşımını da düzene sokuyor.

MERMER YATAK:

‘‘Beliniz mi ağrıyor?'', o halde, adını enerji ve taştan alan 5 bin dolarlık Enestone yatağı, bakır ve karbon ısıtma sisteminin çevresindeki 12 kat koruyucu film ve mermer tabakasıyla tam sizin için yapılmış gibi. Güney Koreli mucit Hyong Woo Lee'nin geliştirdiği kızılötesi ışınlar ve negatif iyon (anyon) yayan bu sıhhi yatak, insanın metabolizmasını iyi ayarlayıp, dinlendiriyor. İyi dinlenme ve bel ağrılarından kurtulmanın yolunun sert zeminde yatıp uyumaktan geçtiğini belirten bu sıhhi yatağın mucidi Bay Lee, ABD piyasasında üst tabakası mermerle kaplı bir yatağın rağbet göreceğine inanıyor.

AKŞAMCIYA ÇAY:

‘‘Dawn 808 (Şafak 808)'' adlı kutusu 5 dolara satılan çay ise tam da akşamcılara göre... aşırı alkol tüketiminden kaynaklanan baş ağrısı, kusma ve yorgunluk şikayetlerini giderirken, akşamdan kalanlara, akşamcılara hitap ettiği kadar çay tiryakilerine de yeni bir alternati sunuyor. Bu çayı geliştiren Güney Koreli mucit J.H. Nam, Şafak 808 adlı çayın sık sık içen kişilerin formlarını korumalarına yardımcı olduğunu da belirtiyor.

EKOLOJİK TUVALET:

‘‘Eco Toilet (Eko ya da Ekolojik Tuvalet) adlı, katlanabilir, kamufle edilmiş, özel bir mukavvadan oluşma seyyar tuvalet kabı da kampçılık için ideal. ABD'de genelde 14 dolar 95 sentten satılan bu ürünün fiyatı, Pasadena'daki Mucitler Konvansiyonu toplantısı dönemi için 12 dolara indirildi. CALIFORNIA, (A.A.)

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False