GeriEkonomi Mücevhercilerin taksici isyanı: Fahiş fiyat aldılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mücevhercilerin taksici isyanı: Fahiş fiyat aldılar

Mücevhercilerin taksici isyanı: Fahiş fiyat aldılar

İstanbul’da geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen "Jewelry Show Kuyumculuk Fuarı"nda çok sayıda yabancı katılımcının taksicilerle ilgili "fahiş fiyat" ve "sahte para" şikayetinde bulunduğu belirtildi.

Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan Güner tarafından yapılan açıklamada, fuara katılan çok sayıda yabancı ziyaretçi ve katılımcıdan şikayet geldiği kaydedildi. Fuarın yapıldığı Yeşilköy’deki CNR Expo’nun çevresindeki aydınlatmanın da yetersiz olduğunu belirten Güner, "Dünyanın en büyük mücevher ihracatçısı ülkelerinden birisiyiz. Çok büyük gayretlerle dünyanın dört bir yanından yüzlerce önemli mücevher alıcısını ülkemizde ağırlıyoruz. Ancak misafirlerimiz fuar alanı çevresinin ışıklandırması olmadığı için fuardan erken ayrılıyor. Fuar bitimiyle birlikte ayrılanlar ise karanlıkta büyük tedirginlik yaşayarak otellerine ya da metroya ulaşıyorlar" dedi.

Yazılı açıklamasında taksicilerle ilgili şikayeti de dile getiren Ayhan Güner, "Taksiyi kullananları ise başka bir tehlike bekliyor. Bu durumu fırsat bilen bazı kötü niyetli taksiciler fahiş fiyatlar uygularken, bazıları ise sahte para dolandırıcılığı yapıyor. Kötü niyetli taksiciler hem ülkemizin imajına hem de işini hakkı ile yapan taksicilere zarar veriyor" ifadelerini kullandı. Mücevher İhracatçıları Birliği, fuarın çevresindeki aydrınlatma sorunuyla ilgili de görüntü paylaştı.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False