Mardan Palace'in yeni sahibi Halkbank oldu

Güncelleme Tarihi:

Mardan Palacein yeni sahibi Halkbank oldu
Oluşturulma Tarihi: Kasım 02, 2015 11:13

Antalya’da bulunan Mardan Palace otelin bugün yapılan icradan satış ihalesi az önce sonuçlandı. 719 milyon liraya satışa çıkan oteli Halkbank 360 milyon 50 bin TL bedel ile kazandı. Otelin yeni sahibi artık Halkbank oldu.

Haberin Devamı

Antalya’da bulunan 7 yıldızlı Mardan Palace otel bir süreden beri mali sıkıntıları ile gündemdeydi. Otelin satışı için bugün icra ihalesi yapıldı. Otelin satışını 207 milyon lira alacağı olan Garanti Bankası istedi.
719 MİLYON LİRA BEDELLE SATIŞA ÇIKTI

Saat 10:00’da başlayan ihale kısa sürede sonuçlandı. Toplam 719 milyon lira bedelle satışa çıkarılan otel için, belirlenen bedelin yüzde 50’si üzerinden artırıma gidildi. Tek teklif sahibi olarak Halkbank ihaleye girdi. Banka, oteli 360 milyon 50 bin liraya satın aldı.

Mardan Palacein yeni sahibi Halkbank oldu

Haberin Devamı

Satış ile birlikte, ilk sıra alacak sahibi olan Garanti Bankası’nın alacağının ödenmesi bekleniyor. Öte yandan otel sahibi şirketin ihalenin feshi davası açma hakkı da söz konusu.

Mardan Palacein yeni sahibi Halkbank oldu


Haberin Devamı

HALKBANK ALACAĞINI DA TAHSİL ETMİŞ OLUYOR
Edinilen bilgilere göre, Halk Bankası, birinci sıra alacaklısı olan Garanti Bankası’nın alacağı olan 207 milyon lirayı hesaba yatıracak. Halkbank da alacaklı olduğu için, kalan kısmı ödemeyerek alacağını da tahsil etmiş olacak.

Mardan Palacein yeni sahibi Halkbank oldu

MAYIS 2009'DA HİZMETE ALINDI

Mardan Palace 23 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açıldı. Mardan Palace Oteli açılışı için dünyaca ünlü isimler Türkiye'ye geldi. Otelin açılışına katılmak üzere Antalya'ya gelen ünlüler arasında Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci, Tom Jones ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev yer aldı.

Mardan Palacein yeni sahibi Halkbank oldu

Rus vatandaşı Telman İsmailov, otele 1.4 milyar dolar yatırdıklarını açıklamıştı.
Otel önündeki plaja Mısır'dan 9 bin ton altın rengi kum getirildi. Bu kumların özelliği ise ayakları yakmaması ve ıslak ayağa yapışmaması. Otelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin olan Château Lafite Rothschild`in 1996 şarapları bulunuyor.

Haberin Devamı

Mardan Palacein yeni sahibi Halkbank oldu

Mardan Palace 2 Royal Suite, 4 Presidential Suite, 38 Executive Suite, 271 Superior Oda, 62 Premium Oda, 16 Dolmabahçe Deluxe Oda, her biri bünyesinde özel tasarımlı Türk Hamamı bulunduran 38 Grand Hammam Oda, 41 Grand Deluxe Dubleks, 44 Garden Suite, 5 VIP Villa, 3 Grand Junior Suite ve 41 Junior Suite olmak üzere farklı konseptlerde toplam 560 odaya sahip.

dgokce@hurriyet.com.tr

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!