GeriEkonomi Maliye'de ‘hediye’ yasağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maliye'de ‘hediye’ yasağı

Maliye bakanı Zekeriya Temizel, yılbaşı hediyesi konusunda bakanlığın bütün illerdeki teşkilatlarını uyardı. Temizel. ‘‘Maliye'nin merkez ve

taşra birimlerine yılbaşı hediyesi sokulmayacak’’ dedi. Maliye, bu uyarıya rağmen gönderilecek hediyeleri Çocuk Esirgeme Kurumu'na verecek.

Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, bakanlığının merkez ve taşra birimlerine yılbaşı nedeniyle gönderilecek hediye paketlerinin sokulmayacağını bildirdi. Maliye Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Temizel imzasıyla bakanlık merkez birimleri, bağlı ve ilgili kuruluşlar ile 80 il defterdarlığına yılbaşı hediyeleri konusunda bir uyarı yazısı gönderildi.

Yazıda, bakanlık personelinin hediye kabul etmeme konusundaki hassasiyetine karşılık, hediye gönderme girişiminde bulunacak kişi ve kuruluşların bu isteklerinin rencide edilmeden geri çevrilmesi istendi. Kamuoyunun da bu konuda uyarılması gerektiği belirtilen yazıda, şu görüşlere yer verildi:

İSİM VE ADRES BİLDİRMEYİN

‘‘Hediye gönderilmesine esas olmak üzere kişi veya kuruluşlarca personelimize ilişkin istenilen isim ve adres bilgileri, kesinlikle ilgili yerlere bildirilmeyecektir. Bakanlığımız merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatı ile bağlı ve ilgili kuruluşlarına hediye paketi sokulmayacaktır. Bu husus gereken iletişim araçlarıyla kamuoyuna duyurulacak, buna rağmen gönderilen hediye paketleri kesinlikle bakanlık birimlerine alınmayacaktır.

Görev ve ikametgah mahalli adresine gönderilen veya muhatabı bulunmaması nedeniyle reddedilme imkanı olmayan hediye veya hediye paketleri merkezde, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müürlüğü'ne gönderilmek üzere İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı'na, illerde ise anılan Genel Müdürlüğün İl Müdürlüğüne gönderilmek üzere Defterdarlık Personel Müdürlüklerine verilecektir.’’Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False