GeriEkonomi Kurdaki hareket yurtdışı kaynaklı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurdaki hareket yurtdışı kaynaklı

Kurdaki hareket yurtdışı kaynaklı
refid:28428157 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, son dönemde dövizde yaşanan hareketliliğin yurtdışı kaynaklı olduğunu belirtti.

Dolardaki yükselişe karşı farklı hamlelerin geldiği dönemde Babacan, dün İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın (İNTES) geleneksel toplantısına katıldı. Toplantıya İNTES Başkanı Celal Koloğlu’nun yanısıra çok sayıda sektör temsilcisi hazır bulundu. Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 1.5 saat süren toplantıda Babacan’ın önemli mesajlar verdiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre inşaat sektörü temsilcileriyle buluşan Babacan, toplantıda öncelikle İstanbul’da düzenlenen G-20 toplantısında alınan kararlarla ilgili detaylı bilgi verdi. Babacan, tartışmalara neden olan dolardaki yükselişle ilgili görüşlerini de açıkladı.

Her türlü şarta hazır olacağız
BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan, hava şartları gibi dünyanın finans ve ekonomi ikliminin de kontrollerinde olmadığını belirterek, “Her türlü şarta karşı hazırlıklı olacağız, kar yağsa da hazırlıklı olacağız, güneşli hava için de hazırlıklı olacağız, yağmur yağarsa da hazırlıklı olacağız” dedi.Babacan, FED’in faiz artışıyla ilgili en küçük haberin dahi piyasalar üzerinde etki oluşturduğunu belirterek, “Fed’in sıkılaştırma politikasıyla Avrupa Merkez Bankası’nın genişletme politikasını, negatif faizle gevşetme ki bu dünyada şimdiye kadar hiç denenmemiş bir işti, sonuçları konusunda da biz emin değiliz açıkçası, yani bunun olumlu sonuç verip vermeyeceği konusunda ciddi şüphelerimiz var” diye konuştu.

False