GeriEkonomi Konya TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir? E-Devlet TOKİ kura sonuçları ekranı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Konya TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir? E-Devlet TOKİ kura sonuçları ekranı

Konya TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir? E-Devlet TOKİ kura sonuçları ekranı

Konya TOKİ kura sonuçları, E-Devlet üzerinden tek bir giriş ile sorgulanabiliyor. Toplam 1.717 konutun sahibini bulacağı kura çekilişinin ardından vatandaşlar, sözleşmeye yönelik işlemlere başlayacak. Peki, Konya TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilebilecek? İşte, canlı yayın ile izleyici karşısına çıkan TOKİ kura sonuçları ve çekiliş süreci hakkında detaylı bilgiler ve sorgulama ekranı bilgileri

Konya TOKİ kura çekilişi, kurumun resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan duyuru ile 10.00'da resmen başladı. Geçtiğimiz haftalarda 2 Mart Pazartesi günü saat 10.00'da başlayacağı duyurulan TOKİ kura çekilişi, canlı yayın ile takip edildi. İşte, Konya kura çekilişi 2020 canlı yayını ile birlikte kura sonuçları sorgulama ekranı hakkında bazı bilgiler

KONYA TOKİ KURA ÇEKİLİŞ SONUÇLARI CANLI YAYINLA AÇIKLANDI

Konya TOKİ kura çekilişi canlı yayını canlı yayınla kurada ismi yer alan vatandaşların erişimine açıldı. Konya Kongre ve Spor Merkezi Kapalı Spor Salonu'nda yapılan TOKİ kura çekilişi, 1.202 adet 2+1, 515 adet 3+1 konut için gerçekleşti.

TOKİ KONYA KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

TOKİ ÜZERİNDEN SATIN ALINAN KONUTLAR ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA DEVREDİLEBİLİR Mİ?

Alt gelir grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçlarını bitirip malik olunana kadar devredemezler. Borcu devam ederken konutunu devreden hak sahiplerinin sözleşmeleri feshedilir. Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer almaktadır.

SATIN ALINAN TOKİ KONUTUNDA SORUN ÇIKMASI DURUMUNDA KİME BAŞVURMAK GEREKECEK?

Satın aldığınız konutta müşteri kullanımı ile birlikte ortaya çıkan (kullanıcıdan kaynaklanmayan) eksik ve kusurları, TOKİ tarafından konutların kesin kabulünün yapılacağı tarihe kadar söz konusu projedeki yüklenici firmanın bulundurmak zorunda olduğu teknik elemanlara iletebilirsiniz. Ayrıca geçici site yönetimi de bu kapsamda gelen şikayetleri değerlendirmeye almaktadır. Ayrıca, TOKİ bünyesinde görev yapan Şikayet Değerlendirme Şube Müdürlüğü, gelen her türlü yazılı şikayeti inceleyip değerlendirmekte ve takip ederek sonuçlandırılmasını sağlamaktadır.

Borsada kolay işlem ve düşük komisyon için tıklayın

False