Kiler, Sapphire'de 47 daire birden sattı

Güncelleme Tarihi:

Kiler, Sapphirede 47 daire birden sattı
Oluşturulma Tarihi: Şubat 21, 2017 16:41

Kiler Gayrimenkul, Sapphire projesi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, 47 adet Sapphire rezidans dairesi 90 milyon 594 bin dolar artı KDV bedeli ile satıldı. 47 daire için dün el sıkışan alıcının İranlı iş adamı Mehrdad Safari'nin, gıda ve gayrimenkul sektöründe yatırımlarının olduğu öğrenildi.

Haberin Devamı

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'dan KAP'a yapılan açıklamada "Şirketimizin kamuya açıklanmış son finansal tablolarında stoklar ve diğer duran

Kiler, Sapphirede 47 daire birden sattı

varlıklar hesabında 111.882.254 TL kayıtlı değeri ile taşınan 47 adet İstanbul Sapphire rezidans dairesinin 90.594.000 USD+KDV bedel ile Mehrdad Safari'ye toplu satışı gerçekleştirilmiştir" denildi.

Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, söz konusu daireleri alan kişinin İranlı bir iş adamı olduğunu belirtti. Nahit Kiler'in verdiği bilgilere göre, 45 yaşındaki Mehrdad Safari'nin ülkesi İran'da gıda ve gayrimenkul sektöründe yatırımları bulunuyor. Kiler, "Mehrdad Safari daha önce bizim Sapphire projesinden bir daire kiralamıştı. Daha sonra bu daireyi satın aldı. Çocukları İstanbul'da okuyor. Bizden aldığı dairelerin bir kısmında yakın akrabaları oturacak. Kalan dairelerin bir bölümünü de kiralar veya satar. Satış işlemi dün gerçekleşti."

ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜNDE KDV YÜZDE 1 

Haberin Devamı

Kiler, Mehrdad Safari'nin, Avrupa ve ABD'de de gayrimenkul yatırımları olduğunu söyledi. Kiler, satışını yaptıkları 47 daireden önemli bir bölümünde KDV oranın yüzde 1, bir kısmında ise yüzde 8 olduğunu söyledi.

56 KATTAN OLUŞUYOR

İstanbul Levent'te bulunan Sapphire rezidans  262.5 metre anten yüksekliği ile Avrupa'nın (Moskova hariç) en yüksek rezidansı konumunda. Karma bir proje olma özelliği taşıyan Sapphire'in inşaatına 2006 yılında başlandı; Mart 2011'de tamamlandı. Proje, 10 bodrum ve yer üstünde 56 kattan oluşmakta.